مدیر حوزه‌ علمیه خواهران مازندران:

رشد علمی، تهذیب و تشخیص موقعیت، سه وظیفه اصلی طلاب برای رسیدن به موفقیت است

شناسه خبر : 111578

1400/06/25

تعداد بازدید : 5

رشد علمی، تهذیب و تشخیص موقعیت، سه وظیفه اصلی طلاب برای رسیدن به موفقیت است
مدیر حوزه‌ علمیه خواهران مازندران گفت: رشد علمی، تهذیب و تشخیص موقعیت(بصیرت)، سه وظیفه اصلی طلاب است و این سه باید با هم باشند تا بتوانید قله های موفقیت را طی کنید.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام و المسلمین قائمی، در مراسم افتتاحیه مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله) در جمع طلاب جدید الورود، کادر و طلبه های برتر این مدرسه، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت رقیه(سلام الله)، با اشاره به جایگاه حوزه علمیه، اظهار داشت: شما طلاب ببینید در چه فضایی وارد شده اید و چه وظیفه ای دارید، هر کس در این خیمه گاه وارد شد، یقیناً مورد توجه واقع شده است و تا انتها، در تمام سختی های زندگی، اعم از سختی های اجتماعی و حتی مالی، مورد عنایت قرار خواهد گرفت و در گردنه های زندگی متوجه می شود که دستی او را همراهی می کند.

وی ایجاد موقعیت اجتماعی برای طلاب از بدو ورود در حوزه علمیه را به عنوان تفاوت نظام آموزشی حوزه با نظام آموزشی دانشگاه  یاد کرد و افزود: امروزه در جامعه شناسی اجتماعی، قدرت اجتماعی حرف اول را می‌زند و حوزه‌ علمیه یک قدرت اجتماعی برای شما ایجاد می کند و این  به دلیل انتصاب شما به دین است. در اجتماع همین که می شنوند کسی طلبه شده، یک جایگاه خاصی برایش قائل می‌شوند.

حجت الاسلام و المسلمین قائمی در ادامه، رشد علمی، تهذیب و تشخیص موقعیت(بصیرت) را به عنوان سه وظیفه اصلی طلاب دانست و تاکید کرد: وظیفه ما در حوزه علمیه، تولید علوم متناسب است و درس بدون تهذیب، می شود جریان شیرازی در جامعه اسلامی و تهذیب بدون تشخیص، می شود جریان سلیمان بن صرد خزائی، این سه وظیفه باید با هم باشند تا بتوانید قله های موفقیت را طی کنید.

وی تصریح کرد: حوزه علمیه را به عنوان پایگاه اجتماعی و قدرت اجتماعی قدر بدانید و در انجام به وظایف خود کوشا باشید، اگر به وظایف خود توجه نکنید، جایگاه اجتماعی تان نه تنها آباد نمی‌شود، بلکه ویران می گردد.

در ادامه این مراسم، خانم فاطمه طالبزاده، مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله) به طلاب جدیدالورود، خیرمقدم گفت، همچنین کارشناس مذهبی خانم صاحب اختیار، به بیان نکات اخلاقی پرداخت سپس، مداح اهل بیت(ع) به ذکر مصیبت و نوحه خوانی پرداخت و در پایان از نفرات برتر آموزشی سال قبل تقدیر به عمل آمد و بسته فرهنگی و جوایزی به طلاب جدید الورود اهداء شد.