عضو هیات امناء مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) قائمشهر:

تعبد بدون علم، و دانش بدون ایمان حجابی برای انسان می شوند

شناسه خبر : 111663

1400/06/26

تعداد بازدید : 6

تعبد بدون علم، و دانش بدون ایمان حجابی برای انسان می شوند
حجت الاسلام والمسلمین سید قاسم حسینی، عضو هیات امناء مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) قائمشهر، با بیان اینکه ایمان و علم دو پر پرواز انسان هستند، گفت: تعبد بدون علم، و دانش بدون ایمان، کارا نبوده و حجابی برای انسان می شود حتی اگر علم توحیدی باشد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران،حجت الاسلام و المسلمین حسینی، در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی۱۴۰۰، در جمع حضوری مدیران استانی و مدعوین این مراسم و جمع مجازی طلاب، پس از عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت امام حسین(علیه السلام) و تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: خداوند سبحان در قرآن کریم می فرماید، ایمان و علم دو پر پرواز انسان هستند، هم ایمان، معنویت و اخلاق مهم است و هم دانش و علم. حوزه های علمیه از گذشته های دور به هر دو امر می پرداختند و گرنه، تعبد بدون علم و دانش بدون ایمان، کارا نیست و حجاب می شود برای انسان حتی اگر علم توحیدی باشد.

وی ادامه داد: کلاس های حوزه علمیه، امسال نیز به جهت وجود کرونا، در فضای مجازی برگزار می شوند، اما دقت و نظم در تشکیل کلاس ها باید وجود داشته باشد و منظم برقرار شوند و نباید این کلاس ها تعطیل شوند.

عضو هیات امناء مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) قائمشهر تاکید کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) حوزه علمیه خواهران یک پدیده مبارکی هست که قطعا از ثمرات انقلاب اسلامی است و امروز با توجه به تلاش دشمن برای از بین بردن قداست زن و خانواده، باید در برابر آنها ایستادگی کنیم، امروز بیش از شصت هزار طلبه در کشور در حال تحصیل هستند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی بیان کرد: در زندگی طلاب هم مشکلات مادی هست و هم مشکلات معنوی، اما این مشکلات، انسان ساز و اساس این عالم است که انسان با گرفتاری ها مواجه می شود و اینطور نیست که جاهای دیگر این مشکلات وجود نداشته باشد، این مشکلات را باید برطرف کرد، اما اگر نشد، باید این گرفتاری ها را در برابر سربازی و خدمت به امام زمان(عج) به جان خرید.