‌معاون آموزش مدرسه علمیه عالی الزهرا‌‌(س) گرگان:

انسان با تحصیل علوم دینی، محبوب حق می‌شود

شناسه خبر : 111664

1400/06/25

تعداد بازدید : 15

انسان با تحصیل علوم دینی، محبوب حق می‌شود
معاون آموزش مدرسه علمیه عالی الزهرا‌(س) گرگان با بیان اینکه انسان با تحصیل علوم دینی، محبوب حق می‌شود، گفت: رسیدن به مقام حب خداوند، علاوه بر تحصیل علم، نیازمند تشخیص هدف و علمی توأم با عمل است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم مریم دوست محمدیان در آئین آغاز سال تحصیلی مدرسه علمیه عالی و مرکز تخصصی الزهرا‌‌‌‌(سلام‌الله‌علیها) شهرستان گرگان كه بصورت مجازی با حضور طلاب و کارکنان برگزار شد، با استناد به روایتی از پیامبر مکرم اسلام‌(صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) «علما و مجاهدین را نزدیک‌ترین مردم به درجه پیامبران» دانست.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) در عظمت جایگاه علما و طلاب علوم دینی «محصلین علوم دینی را محبوب خداوند» معرفی می‌کند، لذا؛ محبوبیت در اینجا یعنی نگاه پروردگار عالَم را جلب و او را در عرش ملاقات کنند، بنابراین انسان با تحصیل علوم دینی محبوب حق می‌شود.‌

معاون آموزش مدرسه علمیه عالی الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) گرگان افزود: رسیدن به مقام حب خداوند، علاوه بر تحصیل علم، نیازمند تشخیص هدف و علمی توأم با عمل است.

خانم دوست محمدیان، طلبگی را از جمله نعمت‌هایی دانست که با شکرگزاری آن، انسان به بزرگی و کمال دست می‌یابد، البته شکرگزاری این نعمت با جدیت در تحصیل علم و استفاده از فرصت‌ها بدست می‌آید.

وی بر اخلاص در مسیر طلبگی تاکید کرد و گفت: رسیدن به مطلوب نیازمند خلوص نیت است و مطلوب یک طلبه، همان قرآن کریم است که خداوند می فرماید: «وَالَّذينَ جاهَدوا فينا لَنَهدِيَنَّهُم سُبُلَنا و َإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ المُحسِنينَ؛ آنها که در راه ما (با خلوص نیّت) جهاد می کنند، قطعاً به راه‌‌های خود هدایتشان خواهیم کرد».

خانم دوست محمدیان در پایان به بیان ضوابط و آیین نامه آموزشی حوزه های علمیه خواهران پرداخت.