رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

تحول در فرهنگ با نقش‌آفرینی بانوان محقق می‌شود

شناسه خبر : 111705

1400/06/24

تعداد بازدید : 8

تحول در فرهنگ با نقش‌آفرینی بانوان محقق می‌شود
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: بدون جدی‌گرفتن بانوان به‌ویژه حوزه‌های علمیه خواهران، تحول بزرگی در فرهنگ اتفاق نخواهد افتاد و باید اهتمام به این مسئله یک اولویت باشد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد قمی در نهمین نشست مدیران کل تبلیغات اسلامی استان‌ها که با حضور مدیر و معاونان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در مجتمع ۳۱۳ جمکران برگزار شد، اظهار داشت: اهمیت بانوان در حوزه فرهنگ و تبلیغ افزون است و ما همان گونه که حوزه علمیه، فرهنگ، تبلیغ و رسالت‌های تبلیغ را جدی گرفته‌ایم، مسائل بانوان را نیز جدی گرفته‌ایم و بانوان طلبه نیز دارای جایگاه ویژه ای هستند.

وی با بیان این که همه این موارد در نقاط کانونی با هم تجمیع می‌شوند و به یکدیگر ربط دارند، افزود: فضای مدارس علمیه خواهران در جای جای میهن اسلامی مهم است و باید این فضا، کانونی برای مراجعه بانوان حتی بانوان غیرطلبه باشد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی  ادامه داد: در نقطه کانونی نظام دغدغه‌ها و توجهات، این مسئله را به صدر می‌نشانیم و در سبد اولویت‌های امسال ما مسائل بانوان به طور برجسته و ویژه لحاظ شده است؛ ما این تصمیم را یک تصمیم جمعی و جدی می‌دانیم و توقع ما از مدیران کل تبلیغات اسلامی سراسر کشور این است که این مسئله را در سبد اولویت‌ها جدی بگیرند.

وی با اشاره به راه اندازی اتاق وضعیت فرهنگی مبتنی بر طرح آمایش فرهنگی در سازمان تبلیغات اسلامی، گفت: برای تکمیل این طرح باید به فهم خواهران مبلغه و طلبه نیز مراجعه داشته و از این ظرفیت بهره مند شویم.

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی در پایان خاطرنشان کرد: در هر محوری که فعالیت می‌کنیم باید به نقش بانوان و حوزه‌های علمیه خواهران توجه کنیم و مدارس علمیه خواهران در استان‌ها باید به پایگاه ویژه فرهنگی و نقطه کانونی معرفتی بانوان تبدیل شوند.

گفتنی است، حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران نیز در این نشست ضمن اعلام آمادگی برای توسعه همکاری‌های دوجانبه با سازمان تبلیغات اسلامی، اظهار کرد: ما سازمان تبلیغات اسلامی را جریان موازی خودمان نمی‌بینیم، بلکه در امتداد حوزه علمیه خواهران می‌بینیم.