طلاب جدیدالورود مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(س) یزد، سال تحصیلی خود را آغاز کردند

شناسه خبر : 111712

1400/06/25

تعداد بازدید : 6

طلاب جدیدالورود مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(س) یزد، سال تحصیلی خود را آغاز کردند
مراسم آغاز سال تحصیلی طلاب جدیدالورود مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(س) یزد، به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی، برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، آیین آغاز سال تحصیلی1401-1400 در مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) یزد، با حضور طلاب جدید الورود این مدرسه با سخنرانی خانم اقدس السادات دهقان، مدیر این مدرسه برگزار شد.  

خانم دهقان، در این نشست ضمن تبریک به طلاب پذیرفته شده جهت تحصیل علوم دینی گفت: ما معتقدیم هر طلبه همراه خود نوری دارد که با آن نور وارد حوزه شده و با آن رستگار و سعادتمند می شود و  در روز قیامت نیز می تواند شفاعت کننده پدر و مادر خود نیز باشد.

وی با اشاره به این آیه «هل یستوی الذین یعلمون و لا یعلمون»، خاطرنشان کرد: افرادی که قدم در عرصه علم دین می گذارند، با کسانی که در مسیرهای دیگر کسب علم می کنند، مساوی و برابر نیستند و منظور از علمی که در این آیه به آن اشاره شده، علم خداشناسی، پیامبرشناسی، امام شناسی و اینگونه علوم را در بر می گیرد و  علومی همانند فیزیک، شیمی و غیره با واژه دانش تعبیر می شود.

استاد حوزه با اشاره به اینکه باید با نیت و انگیزه پاک و خالص قدم در مسیر طلبگی نهاد، ابراز کرد: عده ای برای گرفتن مدرک و یا ورود به شغل خاصی وارد حوزه علمیه می شوند، باید گفت آن چه خدا برای انسان مقدر کرده و روزی اوست، برایش اصل می شود و شما طلاب، نیت و هدف خود را پاک و عالی کنید؛ حضرت علی( علیه السلام) می فرمایند: براى جان هاى شما بهايى جز بهشت نيست، پس آنها را جز به بهشت مفروشيد.

وی در ادامه خطاب به طلاب بیان کرد: شخصیت شما طلاب باید به جایی برسد که در بهشت همنشین حضرت زهرا( سلام الله علیها)، حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) شود.

مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) یزد در پایان این مراسم به معرفی معاونان آموزش، پژوهش و فرهنگی و مالی پرداخت و اظهار امیدواری کرد: سال تحصیلی جدید، سال پربرکت و همراه با معنویت برای همه طلاب باشد.