معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران گلستان:

هجدهمین جلسه دوره‌ای کتابداران مدارس علمیه خواهران گلستان برگزار شد

شناسه خبر : 111713

1400/06/25

تعداد بازدید : 5

هجدهمین جلسه دوره‌ای کتابداران مدارس علمیه خواهران گلستان برگزار شد
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران گلستان گفت: هجدهمین جلسه دوره‌ای کتابداران مدارس علمیه خواهران گلستان با حضور اعضا، بصورت مجازی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، هجدهمین جلسه دوره‌ای کتابداران استان گلستان در فصل تابستان به صورت مجازی در فضای اسکای روم با حضور اعضای این کانون برگزار شد.

در این نشست مجازی، خانم بهرامی بیان کرد: جلسه کانون کتابداران با محوریت «تبیین و توضیح فراخوان کتابخوانی رضوی» و حضور خانم متین، رئیس کتابخانه عمومی شهرستان گرگان صورت پذیرفت که قرعه‌کشی صندوق مربوط به فصل تابستان، توضیح و تبیین طرح کتابخوانی رضوی با ارائه خانم متین و بیان گزارش میزان پیشرفت رف‌خوانی مدارس، از دیگر برنامه‌های این نشست بود.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان گلستان خاطرنشان کرد: در عصری که با گسترش بی حدوحصر انواع رسانه‌های نو پدید مواجه هستیم؛ به‌منظور ارتباط با طلابِ پژوهشگر، مدرس، مبلغ، مدیر و شاغل در بدنه اجرائی که هدف والای آنها ترویج و اعتلای اسلام ناب محمدی(ص) است؛ کتابخانه حوزه‌های علمیه خواهران کارکردهای بسیاری دارند.

خانم بهرامی، تبلیغ و توسعه فرهنگ و سبک زندگی اسلامی، راهبرد کلان کاووش‌های علمی_پژوهشی در حوزه دین، تأمین ضرورت اولیه برنامه‌های دراز مدت آموزشی، اساس ایجاد باورهای راستین، الگوسازی رفتارها و مکرمت اخلاقی که جامعه انسانی را در بستر آرامش مهذّب می کند را از کارکردهای این نوع کتابخانه‌های دینی دانست.

وی در پایان ادامه داد: این کارکردها زمانی در مسیر درست و هموار خود خواهند بود که با تمام توان در جهت ارتقاء کیفی؛ به کتاب، مطالعه و انتقال معرفت‌های صحیح و صائب ارج نهیم و کتابخانه‌ها را هر روز پررونق‌تر سازیم.