دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی:

بانوان طلبه نقش مهمی در هویب‌یابی شبکه‌های جهان اسلام دارند

شناسه خبر : 111730

1400/06/25

تعداد بازدید : 6

بانوان طلبه نقش مهمی در هویب‌یابی شبکه‌های جهان اسلام دارند
دبیرکل جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به نقش و جایگاه طلاب در شبکه‌سازی و هویب‌یابی شبکه‌های جهان اسلام بر نقش بانوان طلبه در این زمینه تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران حجت‌الاسلام حمید شهریاری پنجشنبه 25 شهریور در جریان بازدید از مرکز داده اینترنتی امین در شهر قم وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه حوزه‌های علمیه خواهران دارای یک شبکه اجتماعی گسترده است، افزود: حوزه‌های علمیه خواهران توانسته است این شبکه را در بستر دیتاسنتری که راه‌اندازی کرده به صورت الکترونیکی در کنار هم قرار دهد و می‌تواند از این طریق نقش مهمی در تولید و انتشار محتوا داشته باشد.
وی با اشاره به بازدید خود از مرکز داده امین، اضافه کرد: منشا بسیاری از نوآوری‌های امروز جامعه حوزویان بوده‌اند و امروز طلاب در شبکه‌سازی و فعالیت شبکه‌ای بسیار فعالند، در بازدید از مرکز داده امین هم دیدیم که حوزه‌های علمیه خواهران قدم‌های مناسبی در این زمینه برداشته‌اند.
وی مولفه اصلی شبکه‌سازی را بدنه اجتماعی شبکه دانست که در سطح اجتماع گسترده شده است و افزود: اینکه سازمان‌ها به بلوغ و آمادگی برسند و با درک اهمیت شبکه‌سازی، فعالیت‌های فراسازمانی را شکل دهند به عمق دانش مدیران نسبت به ضرورت فعال‌سازی شبکه‌ها در این زمینه بستگی دارد تا در سطح شبکه‌های اجتماعی تاثیرگذاری کنند.
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اقتضائات فضای شبکه‌ای اضافه کرد: فضای شبکه‌ای یک فضای توزیع‌یافته است که مغز تک تک افراد در آن تجمیع می‌شود تا فرامغزی را تولید کند و از طریق اتصال قدرت‌های کوچک به هم، یک هویت اجتماعی قدرت‌مند ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به ضرورت و سودمندی شبکه‌ها گفت: دیر یا زود شبکه‌ها ایجاد می‌شوند و هر مدیری که در سازمان خود این مساله را درک کند، زودتر از دیگران از آن به نفع سازمانش استفاده خواهد کرد.