استاد مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(س) یزد:

طلاب با علم و تهذیب خود را برای سربازی حضرت ولی عصر(عج) مهیا می کنند

شناسه خبر : 111738

1400/06/27

تعداد بازدید : 4

طلاب با علم و تهذیب خود را برای سربازی حضرت ولی عصر(عج) مهیا می کنند
استاد حوزه، در جمع طلاب جدید الورود مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(س) یزد گفت: طلاب باید خود را با آموختن علم و تهذیب، برای سربازی حضرت ولی عصر(عج) آماده و مهیا کنند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم فاطمه غلامپور در جمع طلاب جدیدالورود مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) یزد، به بیان معرفی سه دسته جوان پرداخت و این سه دسته جوان را به عناوین «جوان آبکی»، «جوان آهنی» و «جوان طلایی» تعبیر کرد.

وی ابراز داشت: از جمله ویژگی های جوان آبکی این است که در هر ظرفی قرار بگیرد، به همان شکل در می آید و حاصل این خصوصیت این است که سر از ناکجاآباد در می آورد. جوان آهنی از آن نوع جوانانی هستند که منیت در آنان بیداد می کند که نتیجه آن بالا رفتن زیاد است، به طوری که هرگاه زمین بخورد، بلند کردنشان ممکن نیست.

استاد حوزه خواهران، با اشاره به ویژگی جوان طلایی، افزود: شما باید ویژگی جوان طلایی را به خود بگیرید و بدرخشید تا طلا بودن شما عیار پیدا کند. یکی از مصادیق این جوانان طلایی، شهید ابراهیم هادی است که پیشنهاد می کنم اگر تا به حال این کتاب را نخوانده اید، حتما آن را حتی شده چندبار بخوانید. شهید ابراهیم هادی به دلیل داشتن چهره ای جذاب با لباسهایی بیرون می آمد که جلب توجه برای نامحرم نداشته باشد تا با دیدن پوشش او کسی آلوده به گناه نشود.

خانم غلامپور خطاب به طلاب گفت: شما عزیزان باید خود را برای سربازی حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) آماده کنید. اولین اسلحه برای سربازی حضرت، سلاح علم است همان طور که حضرت علی (علیه السلام) می فرمایند: «العلم سلطان، علم و دانش سلطنت و قدرت است»، با سلاح علم می توان پادشاه و سلطان شد، با علم پنجه های خود را قوی کنید تا بتوانید به صورت دشمنی که کارش شبهه افکنی در دین است، ضربه وارد کنید.

وی با اشاره به اهمیت علم، به حدیثی از  امام صادق(علیه السلام) استناد کرد و افزود: جوانان باید دانشمند باشند یا دانشجو، علم که نباشد، جهل سبب نابودی انسان می شود.

استاد حوزه، در بیان دومین سلاح بیان کرد: دومین اسلحه برای سربازی حضرت حجت(عج)، تهذیب نفس است. پرنده برای پرواز، نیاز به دوبال دارد و با یک بال نمی تواند پرواز کند، انسان برای پرواز کردن نیاز به علم همراه تهذیب دارد. به زبان ساده تهذیب یعنی معنویات بالا، علمی که به همراه تهذیب نباشد، سودی ندارد؛ نتیجه آن می شود پزشکی که برای درمان، پول زیرمیزی می گیرد.

وی به بیان سومین سلاح پرداخت و گفت: انسان برای این که علم و تهذیب را در خود جای دهد، نیاز به مکانی دارد و آن قلب و دل پاک است. مانند نوزادی که تازه به دنیا آمده، هر کس نوزاد را می بینند می گویند پاک است و حاجت طلب می کنند، قلب پاک، حرم الله است و خدایی می شود.