معاون آموزش مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان عنوان کرد:

طلاب وارث میراث ماندگار علوم و معارف اسلامی

شناسه خبر : 111771

1400/06/27

تعداد بازدید : 6

طلاب وارث میراث ماندگار علوم و معارف اسلامی
معاون آموزش مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان گفت: تداوم بخشیدن به رسالت انبیاء و ائمه معصومین(ع) به صورت تخصصی بر عهده حوزه‌های علمیه و طلاب بوده که وارث میراث ماندگار علوم و معارف اسلامی و پاسدار حریم و کیان شریعت و عقاید هستند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم مهری جهان‌آرا در مراسم آئین افتتاحیه سال تحصیلی 1400 مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) گرگان، با استناد به روایتی از امام صادق(علیه‌السلام) که می‌فرمایند: «هرکه علم را بیاموزد و به آن عمل نماید و به جهت رضای خدا به مردم تعلیم دهد، او را در ملکوت آسمان‌ها بزرگ می‌‌نامد» بیان کرد: علم، هدف آفرینش عالم هستی است.

وی افزود: علم‌آموزی یکی از اهداف بعثت انبیاء بوده است؛ لذا هیچ محدودیت جنسی، زمانی و مکانی برای ترک تحصیل دانش از سوی آنان، پذیرفته نیست.

معاون آموزش مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) گرگان، در تبیین وظایف طلاب علوم دینی اظهار کرد: تداوم بخشیدن به رسالت انبیاء و ائمه معصومین(علیهم‌السلام) به صورت تخصصی بر عهده حوزه‌های علمیه و طلاب بوده است که وارث میراث ماندگار علوم و معارف اسلامی و پاسدار حریم و کیان شریعت هستند.

خانم جهان‌آرا خطاب به طلاب بر ضرورت شناخت مسیر طلبگی و رسالت خطیر حوزه‌های علمیه و تاسی به سیره عملی پیشوایان دینی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه مجهزشدن به علم و دانش پیشرفت و سربلندی انسان را به دنبال دارد، اضافه کرد: مقصود از علم، کثرت دانش و تعلیم و تعلم نیست؛ بلکه علم حقیقی و مطلوب وسیله رسیدن به توحید است.

معاون آموزش مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) گرگان در پایان به ارائه آیین‌نامه و تبیین برنامه‌ها و فعالیتهای معاونت آموزش پرداخت.