معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان:

ترک گناه از شرایط مهم در موفقیت تحصیلی است

شناسه خبر : 111817

1400/06/28

تعداد بازدید : 6

ترک گناه از شرایط مهم در موفقیت تحصیلی است
معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان گفت: انسانی که مرتکب کارهای حرام شود، قلبش سیاه و قابلیت روشن شدن به نور علم را ندارد لذا ترک گناه از شرایط مهم در موفقیت تحصیلی به شمار می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های علمیه خواهران، خانم سیده هاجر هاشمی در آئین افتتاحیه سال تحصیلی 1400که بصورت مجازی و با حضور کارکنان و طلاب مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) گرگان برگزار شد، با استناد به روایتی از پیامبر مکرم اسلام(صلی‌الله علیه‌و‌آله)، «رهایی‌یافتگان از آتش جهنم را فراگیران علم و دانش» معرفی کرد.

وی اظهار کرد: علم و دانش، نقش بسیار مفیدی در حیات طیبه الهی انسان دارد؛ زیرا معارف لازم برای سعادت و کمالات حقیقی او فقط به مساعدت علم تحقق می‌یابد.

استاد حوزه با اشاره به کلامی از مقام معظم رهبری(مد‌ظله‌العالی) که می‌فرمایند: «اگر همه تخصص‌های مورد نیاز یک جامعه به بهترین شکل وجود داشته باشد اما جامعه دینی نباشد، آن ملت در دنیا و آخرت دچار خسران و مشکلات واقعی خواهد بود»، بیان کرد: مسئولیت عظیم تبدیل جامعه به جامعه دینی بر عهده حوزه‌های علمیه، علماء و طلاب است.

خانم هاشمی با توصیه به طلاب برای درس خواندن و تهذیب نفس تصریح کرد: تمام تلاش خود را برای ایفای مسئولیت‌های طلبگی خود به کار گرفته و در تمام اوقات، کسب رضایت خداوند متعال و امام زمان(عجل‌الله) را هدف اصلی قرار دهید.

وی به یکی از آثار و نتایج تصفیه روح اشاره کرد و گفت: ترک گناه از شرایط مهم در موفقیت تحصیلی به شمار می‌رود؛ لذا شخص مرتکب کارهای حرام، قلبش سیاه شده و دیگر قابلیت روشن‌شدن به نور علم را ندارد.

استاد حوزه خاطر‌نشان کرد: مال اندوزی و توجه مفرط به مظاهر دنیوی، یکی از نشانه‌ها و شاخصه‌های عالمان دنیایی است که از بزرگ‌ترین آفت‌ها برای عالمان و نخبگان یک جامعه است.

خانم هاشمی در پایان به ارائه آیین‌نامه و تبیین برنامه‌ها و فعالیت‌های معاونت فرهنگی پرداخته و برای مشارکت و حضور حداکثری طلاب در برنامه‌های فرهنگی تأکیدکرد.