برگزاری کارگاه "گام های خوشبختی" ویژه بانوان طلبه اراکی

شناسه خبر : 111820

1400/06/28

تعداد بازدید : 6

برگزاری کارگاه
کارگاه "گام های خوشبختی" در تالار فرهنگی سامانه مدرس مدرسه علمیه الزهرا(س) اراک به صورت برخط برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران ،کارگاه "گام های خوشبختی" ویژه بانوان طلبه متاهل، در تالار فرهنگی سامانه مدرس مدرسه علمیه الزهرا(س) اراک با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی برگزار شد. 

در این کارگاه چهار موضوع "موانع گفت‌وگو و ارتباط"، "حل تعارض زناشویی"، "راه های افزایش صمیمیت در خانواده" و "ارتباط در سیستم خانواده" مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر عباسی استاد حوزه و دانشگاه در ابتدای جلسه گفت: تعارض و اختلاف داشتن با دیگران طبیعی است، چون همه ما با هم فرق می کنیم. از آن جایی که انسان ها به طور طبیعی با هم تفاوت دارند و نوع نگاه آن ها نسبت به دیگران و مسائل فرق می کند، طبیعی است که با یکدیگر دچار تعارض شوند.

وی تصریح کرد: اختلافات بین زوجین اجتناب ناپذیر است. نداشتن تعارض الزاماً به معنای داشتن رابطه ای بهتر نیست. زیرا اختلاف به خودی خود، بد یا خوب نیست، بلکه نحوه ی حل و فصل آن است که می تواند به اختلافات دامن بزند و یا به حل مشکل و صمیمیت منجر شود.

استاد حوزه، به روابط صمیمی بین زوجین اشاره کرد و ابراز داشت: یکی از مشکلات فراگیر در خانواده‌های امروزی، عدم وجود صمیمیت در بین زوجین است. بسیاری از دختران و پسران برای دست‌یابی به همین صمیمیت و دریافت عشق، ازدواج می‌کنند، اما به دلیل عدم آگاهی از راه‌های ایجاد صمیمیت و افزایش آن در زندگی مشترک، دچار مشکلات فراوانی می‌گردند.

وی افزود: برای افزایش صمیمیت در بین زوجین، نیاز به تلاش دو طرفه بوده و موانع زیادی بر سر راه است که زوجین می‌توانند به کمک هم بر آن فائق آیند. صمیمیت در رابطه زوجین به معنی داشتن آرامش و اعتماد به فردی است که بدون نگرانی از سوءاستفاده طرف مقابل می‌تواند نقاط ضعف خودش را بیان کند. داشتن صمیمیت عاطفی نقش بسیار زیادی در رضایت‌مندی افراد در زندگی مشترک ایفا می‌کند.

شایان ذکر است در این کارگاه حدود ۴۰ نفر از طلاب متاهل شرکت داشتند که در پایان دوره به شرکت کنندگان، مدرک پایان دوره از طرف مدرسه علمیه الزهرا (س) داده شد.

25.jpg