مدیر حوزه علمیه خواهران استان مرکزی:

شناخت و شناساندن سبک زندگی اسلامی امری لازم و ضروری است

شناسه خبر : 111829

1400/06/28

تعداد بازدید : 4

شناخت و شناساندن سبک زندگی اسلامی امری لازم و ضروری است
حجت الاسلام و المسلمین حسامی گفت: شناخت و شناساندن سبک زندگی اسلامی برای همه طلاب و مسئولان حوزه های علمیه امری لازم و ضروری است و بانوان طلبه وظیفه سنگینی در این راستا دارند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام و المسلمین فاضل حسامی، در آیین آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱_۱۴۰۰ حوزه های علمیه خواهران استان مرکزی، که با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسینی، امام جمعه شهرستان ساوه برگزار شد، گفت: نقطه اصلی و کانونی حوزویان، هدایت به سمت و سوی زندگی مؤمنانه است و طلاب علوم دینی باید در این مسیر گام های استواری بردارند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان مرکزی، ضمن قدردانی از برگزاری اشتراکی این برنامه توسط مدارس علمیه خواهران شهرستان ساوه، افزود: شناخت و شناساندن سبک زندگی اسلامی برای همه طلاب و کارکنان و مسئولین حوزه واجب و شناساندن عملی آن به دیگران امری ‌لازم‌ و ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه حوزه های علمیه نقش موثری در راستای تقویت سبک زندگی اسلامی دارند، ادامه داد: بانوان طلبه وظیفه سنگینی در این راستا دارند و باید بیش از پیش به ترویج سبک زندگی دینی در جامعه و به ویژه در بین نسل جوان و نوجوان بپردازند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی نیز در سخنانی ضمن تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی بیان کرد: طلاب علوم دینی و حوزه های علمیه باید در راستای ترویج فرهنگ اسلامی در جامعه تلاش کنند.

امام جمعه شهرستان ساوه گفت: بانوان طلبه باید در کنار تحصیل علوم دینی، به تحقیق و پژوهش در بخش های مختلف به ویژه نقش بانوان در خانواده و جامعه بپردازند.

وی با بیان روایاتی، به اهمیت جایگاه علوم دینی نزد خداوند و درس خواندن و تربیت اسلامی به صورت آگاهانه و متخصصانه و به دور از جهالت و خرافات‌ اشاره کرد و افزود: حوزه های علمیه نقش موثری در این راستا دارند.

در ادامه این مراسم با توجه به وضعیت کشور، کارشناس بهداشت، گزارشی از آمار واکسیناسیون عمومی شهرستان ارائه و به بیان سخنانی در خصوص اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی و واکسیناسیون پرداخت.