مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه(س) اشکذر:

افزایش سطح علم و آگاهی با ارتقاء سطح ایمان ارتباط تنگاتنگ دارد

شناسه خبر : 111851

1400/06/28

تعداد بازدید : 5

افزایش سطح علم و آگاهی با ارتقاء سطح ایمان ارتباط تنگاتنگ دارد
مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر، در جمع طلاب این مدرسه گفت: هرچه سطح علم و آگاهی بالاتر رود، سطح ایمان هم افزایش پیدا می کند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین فهیم نیا، در نشستی که با حضور امام جمعه اشکذر، رئیس سازمان تبلیغات شهرستان و بانوان طلبه مدرسه علمیه فاطمیه(س) اشکذر برگزار شد، پیرامون اهمیت یادگیری علم گفت: طلبه باید انذار و تبشیر را با هم به کار برد، ولی انذار، مقدم بر تبشیر است و از هر قومی باید اشخاصی برای یادگیری علم کوچ کرده و پس از یادگیری علم، به سوی قوم خود برگردند. طلاب این توانایی را دارند که با مردم به صورت تأثیرگذار سخن بگویند.

وی افزود: کلیت قرآن و مکتب اسلام بر سه پایه معرفت، ایمان و عمل استوار است؛ معرفت یعنی آگاهی، ایمان بدون معرفت امکان ندارد.

موسس مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر اضافه کرد: ابتدا باید توحید و امامت و نبوت را شناخت و در مرحله  بعد پذیرفت؛ در طول تاریخ، جهاد برای باور ها و اعتقادات بوده و هرچه سطح معرفت و آگاهی بالاتر رود، سطح ایمان هم افزایش پیدا می کند.

حجت الاسلام و المسلمین فهیم نیا در پایان خاطرنشان کرد: آدمی در مرحله اول باید باور کند تا بتواند آن علم را به کار بندد؛ و اگر انسان هرسه معرفت، علم و ایمان را داشته باشد، مومن و در غیر این صورت کافر است و درصورت فقدان عمل، فاسق و در صورت عمل بدون ایمان، منافق است.