امام جمعه اردکان:

کسب علم و دانش، فضیلتی از جانب خداوند به طلاب است

شناسه خبر : 111854

1400/06/28

تعداد بازدید : 3

کسب علم و دانش، فضیلتی از جانب خداوند به طلاب است
امام جمعه اردکان همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) اردکان گفت: کسب علم و دانش، فضیلتی است که خداوند متعال به طلاب عنایت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل شاکر اردکانی روز گذشته در جمع طلاب و اساتید  مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان و در مراسم آغاز سال تحصیلی 1400-1401 با اشاره به روایت «وَ الْجُلُوسُ سَاعَهً عِنْدَ مُذَاکَرَه الْعِلْمِ أَحَبُّ إِلَى اللَّهِ مِنْ قِيَامِ أَلْفِ لَيْلَه؛ نشستن ساعتى در مجلس علم نزد خداوند متعال، محبوب‌تر از قيام هزار شب است»، گفت: یادآوری دائم فضیلت علم و علم آموزی و توفیق کسب دانش که خداوند برای انسان فراهم کرده، در انتخاب این مسیر و تقویت اراده تاثیر دارد.

وی با گرامیداشت شروع سال تحصیلی جدید مدارس علمیه خواهران تصریح کرد: در روایات اهل بیت( علیهم السلام) علم دین در میان دیگرعلوم، بیشترین دانشی است که آموختن آن سفارش شده است؛ زیرا علم دین، درد روح بدن افراد را درمان می کند.

استاد اخلاق گفت: اگر هدف و انگیزه الهی باشد و مسیر طلبگی به درستی پیموده شود، طلاب شامل حدیث "إِنَّ اَلْعُلَمَاءَ وَرَثَةُ اَلْأَنْبِيَاءِ؛ دانشمندان وارثان پيمبرانند" خواهند بود.

این مقام مسئول ادامه داد: در روز قیامت انبیاء، علما و شهداء سه گروه شفاعت کننده هستند و علمای دین به منزله تنه و شاخه اسلام و شهدا میوه این درختان می باشند که از نفس مسیحایی امام خمینی(رحمه الله علیه )به این درجه رسیده اند.

وی با اشاره به بخشی از حدیث "مَن استَوى يَوماهُ فَهُوَ مَغبونٌ ؛كسى كه دو روزش با هم برابر باشد، ضرر کرده است"، افزود: طلاب می بایست ازفرصت ها درست و مفید بهره مند شوند، زیرا ویژگی زمان، گذشتن سریع آنهاست.

حجت الاسلام والمسلمین شاکر در پایان خاطرنشان کرد: علمی که با نیت الهی فراگرفته شود، سبب گشایش درهای نور از سوی خدا می شود و علم آموزی با تلاش، کوشش و نظم میسر خواهد بود.

در ادامه مراسم سرکار خانم ابراهیمیان، مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان، به بیان نکاتی پیرامون حوزه پرداخت و پخش کلیپ و تجلیل از طلاب، پایان بخش مراسم بود.