در آئین افتتاحیه سال تحصیلی جدید واحد حوزوی خواهران شهرستان نمین از اردبیل عنوان شد؛

نقش آفرینی بانوان طلبه در امور تربیتی، موجب شکوفایی خانواده و جامعه می‌شود

شناسه خبر : 111860

1400/06/29

تعداد بازدید : 8

نقش آفرینی بانوان طلبه در امور تربیتی، موجب شکوفایی خانواده و جامعه می‌شود
امام جمعه موقت شهرستان نمین با بیان اینکه امروزه اصلاح امور جامعه در دست بانوان طلبه است، گفت: نقش آفرینی طلاب خواهر در امور تربیتی، موجب شکوفایی خانواده و جامعه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد حسنی در آیین افتتاحیه سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ مدرسه علمیه فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان نمین، بیان داشت: هر فردی که به دنبال علم‌آموزی در مکتب انبیای الهی باشد، توفیق‌های تکوینی و تشریعی خدای متعال در زندگی شامل حالش می‌گردد و حق تعالی راهنمای مسیر او در بهشت خواهد بود.

وی تاکید کرد: امروزه اصلاح امور جامعه به دست بانوان طلبه است که با در دست گرفتن مسئولیت امور تربیتی در خانه و جامعه، در اصلاح‌ امور دنیوی و اخروی ‌آحاد مردم موثر هستند.

امام جمعه موقت شهرستان نمین، با بیان اینکه دشمنان اسلام و انقلاب با ایجاد شبهه‌های مختلف از طریق رسانه، عقاید مردم را دستاویز مطالب نادرست کرده‌اند، گفت: خواهران طلبه بایستی مانند دیده‌بان، فضای مجازی را رصد کرده و اهداف شوم یاغیان را با اتکا به علوم الهی شکست دهند.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حسنی، در این راستا افزود: لازمه تحقق این امر، داشتن احساس مسئولیت و بصیرت و درک وقایع است. از طرفی بالا‌بردن سواد رسانه‌ای به‌عنوان ابزار موفقیت در میدان نبرد فضای مجازی بی‌تاثیر نیست.

امام جمعه موقت شهرستان نمین، بانوان طلبه جدیدالورود را به مراقبت از اخلاق رذیله جهل و غرور توصیه کرد و بیان داشت: در مقابل این اخلاق ناشایست، زیبنده‌ترین حسن طلبگی، قناعت و ساده زیستی و زیباترین معرفت طلبگی، کسب آبرو برای خود و اسلام است.

وی طلبگی را وادی فضیلت و تهذیب نفس دانست و گفت: قدم نهادن در این مسیر نائل‌شدن به درجه‌ها و مقام‌های عالیه است.