به همت معاونت پژوهش موسسه آموزش عالی ریحانة النبی اراک؛

پایان‌نامه سطح سه با موضوع "فضائل تربیتی حضرت زهرا(س) در خطبه فدکیه" در اراک دفاع شد

شناسه خبر : 111910

1400/06/29

تعداد بازدید : 19

پایان‌نامه سطح سه با موضوع
معاون پژوهش موسسه آموزش عالی ریحانة النبی(س) اراک، از برگزاری جلسه دفاعیه پایان‌نامه سطح سه با موضوع "فضائل تربیتی حضرت زهرا سلام الله در خطبه فدکیه" خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم لیلا حسینخانی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با اشاره به ماهیت پایان‌نامه‌های مقطع سطح سه گفت: پایان‌نامه‌های طلاب، از جمله ارکان اصلی مقطع تحصیلات تکمیلی است که با انجام فعالیت‌های پژوهشی خلاقانه انجام می‌شود و منجر به تعیین جوابی منطقی برای یک سوال هوشمندانه علمی می‌گردد و در نهایت زمینه‌ساز بازگشایی راه‌های جدید در قبال سوالاتی از رمز و رموز نایافته‌های بشری می‌شود.

معاون پژوهش موسسه آموزش عالی ریحانة النبی(س) اراک، در راستای اهتمام مدرسه در زمینه برگزاری جلسه‌های دفاعیه افزود: در هفته سوم شهریورماه چهار جلسه دفاعیه در موسسه آموزش عالی ریحانة النبی(س) برگزار شد که در دومین جلسه خانم اعظم سلیمانی از پایان‌نامه خود با موضوع «مسائل تربیتی حضرت زهرا سلام الله در خطبه فدکیه» دفاع کرد. 

خانم سلیمانی از طلاب رشته تفسیر و علوم قرآن این واحد آموزشی بوده و استاد راهنمای وی،حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی احمد ناصح و استاد داور حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر کریمی نیا بودند.

خانم سلیمانی در بخشی از پایان نامه خود گفت: خطبه فدکیه حضرت زهرا سلام الله علیها را با واقع نگری و مطالعه در روایات و گوشه های تاریخ باید از حد یک سخنرانی خارج کرد و نباید به عنوان یک اعتراض مالی به آن نگاه کرد. در واقع زهراي اطهر(س)، با دادخواهي و ايراد خطابه سراسر بلاغت و فصاحت خود، مردم زمان را از عاقبت ظلم و ستمي كه روا مي داشتند، آگاه نمود و به فرزندان خود آموخت كه هرگز در برابر ستمگر تسليم نشوند و براي احقاق حقّ و ازهاق باطل و جلوگيري از تحريف آيات قرآن، با متانت و شهامت قيام كنند و پيروان ايشان نيز همين روش را خالصانه سرمشق زندگي خود قرار دهند، تا پرچم حقّ هميشه برافراشته باشد و باطل سرنگون و از صفحۀ خاك پاك گردد. حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در مقام امتحان و آزمایش الهی، صبوری و برد باری در سراسر زندگی ایشان موج می زند و در مقابل مشکلات و دشواری ها که هر کدام سخت تر از مرحله قبل است، سرافرازانه ظهور می یابد.