مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه مازندران:

اربعین راهنمای ما در تمام بیراهه هاست

شناسه خبر : 112114

1400/07/07

تعداد بازدید : 5

اربعین راهنمای ما در تمام بیراهه هاست
مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه مازندران گفت: حماسه اربعین هر روز پرشکوه تر از سال های قبل برگزار می شود و راهنمای ما در تمام بیراهه هاست.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین فلاح، در جمع کارکنان مدیریت حوزه علمیه خواهران مازندران و جمع مجازی مدیران و طلاب مدارس علمیه استان، ضمن تسلیت ایام اربعین و رحلت علامه حسن زاده آملی(ره)، اظهار داشت: امام حسین(علیه السلام) برای شروع قیامشان فرمودند: در امت جدم و سیره پدرم، مشکلاتی ایجاد شده و من باید آن را اصلاح کنم؛ این مصداق جمله ای از پیامبر(ص) است که فرمودند: من از فقر امتم نمی ترسم، بلکه از سوء تدبیر امتم هراس دارم.

مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه مازندران ادامه داد: در ماجرای سقیفه می بینیم که جای ارزش ها و ضد ارزش ها عوض شد و نتیجه آن به بیراهه کشیده شدن جامعه بود. حضرت زهرا(سلام الله علیها) به دفاع از ولایت بر می خیزند و به در خانه مهاجرین و انصار می روند و وقایع گذشته را برایشان یادآوری می کنند، نه اینکه برای همسرش جایگاهی را ایجاد کنند، بلکه تمام تلاش حضرت برای آیندگان بود که این مسیر درست گم نشود و براساس همان راه است که امروز حماسه اربعین شکل گرفته و هر روز پرشکوه تر از سال های قبل برگزار می شود و راهنمای ما در تمام بیراهه هاست.

وی تصریح کرد: امروز هم  شاهد تاثیر روش ها و گزینش های درست و غلط هستیم که در دولت یک رئیس جمهور مشکل آب داریم، کمبود واکسن داریم و در دولت رئیس جمهور دیگر، هم مشکل آب مرتفع می شود و هم واردات واکسن افزایش چشمگیری پیدا می کند؛ این تفاوت در منش ها و اسلوب فکری است.

حجت الاسلام والمسلمین فلاح عنوان کرد: محرمی که ما را بیدار و در تفکر ما تغییر ایجاد نکند، محرم نیست؛ حتی خواص ما هم دچار اشتباه می شوند.