رییس هیات امنا مدرسه علمیه الزهرا (س) کلاردشت:

باید با ارتباط گیری خوب و رفتاری صحیح، معروف را در جامعه تزریق کنیم

شناسه خبر : 112117

1400/07/07

تعداد بازدید : 20

باید با ارتباط گیری خوب و رفتاری صحیح، معروف را در جامعه تزریق کنیم
رییس هیات امنا مدرسه علمیه الزهرا(س) کلاردشت گفت: باید با ارتباط گیری خوب و رفتاری صحیح، معروف را در جامعه تزریق کنیم و جلوی منکر را بگیریم.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین دیباجی، در نشست با طلاب و فارغ التحصیلان شهرستان کلاردشت اظهار داشت: یکی از اقسام مهم امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه با توطئه های ضد اسلام در زمینه های اقتصادی، فرهنگی، تعلیم و تربیت، سیاسی و حتی نظامی است که برای مقابله با آن ها نیاز به آموزش های تخصصی و پیچیده داریم، مثلا دشمنان از بعضی از فضاهای مجازی ما علیه ما استفاده می کنند و ما برای مقابله با آن، نیاز به همبستگی عظیم مردمی داریم تا از این خطر بزرگ جلوگیری کنیم. همانطور که دشمن به تلاش خود امیدوار است، ما هم امید داشته باشیم و به مسیر خود ادامه دهیم.

وی افزود: در جامعه امروز، اسلام و افکار اسلامی را عقب افتاده جلوه می دهند و امر به معروف و نهی از منکر را کنار گذاشته و نمی پذیرند، این تاثیر تبلیغات چند ساله اخیر دشمنان ماست که با آن روبرو هستیم، ما در این شرایط نمی توانیم با خشونت برخورد کنیم و برای موفقیت نیازمند صبر و ایستادگی هستیم.

رییس هیات امنا مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله) بیان کرد: دین اسلام در عین کامل و بی نقص بودن، بر هیچ مکلفی سخت نمی گیرد، اما این به معنای سهل انگاری در دین نیست و باید آنچه را که بر عهده ماست، جدی بگیریم. اسلام غیرت، پایبندی و قاطعیت در ایمان می خواهد.

حجت الاسلام والمسلمین دیباجی ادامه داد: قدم اول این است که سهل انگاری و بی اعتنایی ای را که در ما نسبت به اعمال خود و دیگران بوجود آمده، کنار بگذاریم و باید برای انجام تکالیف اجتماعی، پیوستگی داشته باشیم. همانطور که در بحارالانوار آمده، مومن کسی است که با دیگران انس و الفت می گیرد و دیگران نیز با او انس می گیرند. پس باید با ارتباط گیری خوب و رفتاری صحیح، معروف را در جامعه تزریق کنیم و جلوی منکر را بگیریم.