پیشکسوت دفاع مقدس:

آموزه های عاشورا زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود

شناسه خبر : 112161

1400/07/07

تعداد بازدید : 5

آموزه های عاشورا زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود
آقای آزادی، پاسدار و پیشکسوت دفاع مقدس گفت: حادثه عاشورا خدمت بزرگی به بشریت، بویژه مومنین کرد و آموزه های آن، زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، همزمان با هفته دفاع مقدس، ویژه برنامه ای با حضور کارکنان مدیریت حوزه علمیه خواهران مازندران، در این مرکز برگزار شد.

در این مراسم، آقای آزادی از پیشکسوتان دفاع مقدس، در سخنانی ضمن عرض تسلیت به مناسبت اربعین حسینی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: در این ایام کشور عزیز ما مورد حمله دشمن بعثی قرار گرفت و ملت ما در برابر آنان جانانه ایستادگی کرد و به پیروزی رسید، وظیفه ما در برابر این پایمردی ها، تجلیل، بزرگداشت و همواره زنده نگه داشتن این حادثه تاریخی است.

وی با اشاره به تقارن دفاع مقدس با ایام اربعین امام حسین(علیه السلام) تصریح کرد: حادثه عاشورا خدمت بزرگی به بشریت، بویژه به مومنین کرد؛نقش و تاثیری که فرهنگ عاشورا در پیروزی ما در جنگ تحمیلی داشت، غیرقابل کتمان است و روحیه شهادت طلبی و نهراسیدن از دشمن و نیز روحیه ایثار زنان و مردان مخصوصا خانواده‌های ایرانی، گواه این مدعاست. زنان صبر و ایثار را از حضرت زینب(سلام الله)، و مردان ما شجاعت را از جوانان عاشورا، مخصوصا سیدالشهدا(علیه السلام) و مادران از ام وهب ایستادگی را آموختند.

پیشکسوت دفاع مقدس ادامه داد: خانواده‌هایی هستند که چندین شهید تقدیم این انقلاب کرده اند. خانواده ای که سه شهید داشت، بعد از شهادت آنها، وقتی پدر و پسر خانواده قصد رفتن به جبهه را داشتند، فرمانده سپاه گفت یکی از شما برگردد، اما هیچکدام قبول نکردند، بعد از شهادت پدر، به پسر گفت برگرد، پسر قبول نکرد و گفت: پدرم به وظیفه خود عمل کرده و من نیز باید به وظیفه خود عمل کنم، رفت و شهید شد.

وی تاکید کرد: جنگ طلبی دلایلی مانند رسیدن به قدرت و ثروت دارد و دشمن برای رسیدن به هدف خود، متوسل به تطمیع و تزویر می شود و اگر جواب نگیرد، به جنگ روی می آورد. در حمله عراق به ایران، دشمن دید که کشور ایران به دلیل نوپا بودن انقلاب و نداشتن ارتش قوی و در راس بودن رئیس جمهوری به نام بنی صدر که سابقه اش برای همه مشخص است، و از طرف دیگر نیروهای آمریکا و شوروی حمایت خود را از دولت عراق اعلام کردند و عربستان و کویت هم اعلام حمایت مالی کردند، پس به این نتیجه رسید که ما قوی هستیم و دشمن ضعیف است و اعلام کرد که یک هفته ای به تهران خواهیم رسید.

وی خاطره ای از ایام جنگ بیان کرد: در زمان جنگ دو نوع نبرد داشتیم، نبرد مقابل و نبرد نامنظم، در نبرد نامنظم، از طریق مرزهای باز مثل کردستان، از لابلای کوه ها حمله می کردیم، ما در گروه ۱۰۰نفر بودیم و با لباس‌های کردی رفتیم و قرار بود در زمان تاریکی به مقصد برسیم، اما محاسباتمان با اشتباه روبرو شد و در نقطه ای در دیدرس دشمن هوا روشن شد، در بالای تپه عراقی های مسلح و آماده شلیک حضور داشتند، راهنما گفت آمادگی درگیری با دشمن را داشته باشید، اما ناگهان آسمانی که آفتابی بود، ابری شد و بین ما و دشمن حائلی ایجاد کرد که باعث شد ما از منطقه خطر به سلامت عبور کنیم و این نصرت خداوند بود که به ما یاری کرد تا در جنگی که از هر نظر نسبت به دشمن ضعیف تر بودیم، پیروز شویم. خداوند فقط به پیامبران خود یاری نمی کند بلکه مومنین را نیز از یاری خود بهره مند می کند، این همان دلیلی است که این روزها عربستان را وادار به مذاکره کرده، چون دست برتر ما در یمن را مشاهده کرده است.