برگزاری نمایشگاه «تبیین حضور زنان در دفاع مقدس» در مدرسه علمیه زینبیه شهرستان زهک

شناسه خبر : 112163

1400/07/08

تعداد بازدید : 6

برگزاری نمایشگاه «تبیین حضور زنان در دفاع مقدس» در مدرسه علمیه زینبیه شهرستان زهک
بانوان طلبه مدرسه علمیه زینبیه زهک، همزمان با هفته دفاع مقدس، نمایشگاه «تبیین حضور زنان در تمدن اسلامی و هشت سال دفاع مقدس» را برگزار کردند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، همزمان با هفته دفاع مقدس، نمایشگاهی با موضوع «تبیین حضور زنان در تمدن اسلامی و هشت سال دفاع مقدس» به همت طلاب خواهر مدرسه علمیه زینبیه شهرستان زهک برگزار شد که امام جمعه زهک، فرمانده سپاه پاسداران و جمعی از مسئولین شهرستان زهک از آن بازدید کردند.

حجت الاسلام والمسلمین مجید پوراندخت، امام جمعه شهرستان زهک، در بازدید از این نمایشگاه، در سخنانی با اشاره به نقش مهم زنان در هشت سال دفاع مقدس گفت: حضرت زینب(سلام الله علیها)، الگویی برای زنان، مادران و خواهران است. ایشان ابدیت را بر زندگی گذرا و رفاه دنیا ترجیح داد و شرط ازدواجشان، این بود که همواره در کنار امام حسین(علیه السلام) باشد و همسرشان این شرط را قبول کرد. این به معنای گذشتن از رفاه دنیا و خود را در سختی و امتحان قرار دادن است.

گفتنی است این نمایشگاه شامل غرفه های متعددی از جمله: غرفه مشاوره خانواده و سبک زندگی اسلامی، غرفه حسینیه کودک، غرفه پوستر و عکس، غرفه تغذیه اسلامی، غرفه جهاد اقتصادی با رویکرد تولیدات خانگی، غرفه معرفی کتاب اقتصاد مقاوم تر، محیط سالم تر، و معرفی بانو مجتهده نجفی بود.