مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان:

بانوان در کنار نقش مادری و همسری، در پشتیبانی از جبهه‌ها نقش‌آفرین بودند

شناسه خبر : 112197

1400/07/08

تعداد بازدید : 9

بانوان در کنار نقش مادری و همسری، در پشتیبانی از جبهه‌ها نقش‌آفرین بودند
مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان خاطرنشان کرد: حضور فعال بانوان جامعه ما در تمام عرصه‌های دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست و اگر نقش بانوان بیشتر از مردان نباشد، کمتر نیست، زیرا علاوه بر ایفای نقش مادری و همسری، حضوری برجسته در عرصه پشتیبانی از جبهه داشتند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم حسینی واعظ در مراسم تجلیل از بانوان طلبه پشتیبان جنگ استان گلستان بیان کرد: یکی از عرصه‌هایی که بانوان به خوبی نقش‌آفرینی کردند، حضور در دوران دفاع مقدس است که با شروع جنگ تحمیلی در ۳۱شهریور ۱۳۵۹بانوان به عنوان بخش قابل توجهی از جمعیت کشور، وظیفه خود را برای حفظ میهن از تجاوز دشمن به نحو مطلوب انجام دادند.

وی این بانوان را سربازان گمنامی خواند که بار سنگین تدارکات جبهه جنگ و برخی وظایف دیگر را بردوش می کشیدند و افزود: هجوم یکباره دشمن به مناطق مرزی و نیز بمباران‌های هوایی به شهرها ایجاب می‌کرد که زنان به صورت مستقیم در مناطق جنگی حضور پیدا کنند.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان خاطرنشان کرد: بر کسی پوشیده نیست که بانوان جامعه ما در تمام عرصه‌های دفاع مقدس حضور فعال داشتند و اگر نقش بانوان بیشتر از مردان نباشد، کمتر نیست، زیرا علاوه بر ایفای نقش مادری و همسری، حضور برجسته در عرصه پشتیبانی از جبهه داشتند و گاهی اسلحه به دست می گرفتند و به عنوان یک رزمنده همچون مردان در خط مقدم جانفشانی می کردند و شهید و جانباز می شدند.

خانم حسینی واعظ اضافه کرد: بانوان نقش مهمی در انتقال و نهادینه‌کردن فرهنگ و معارف دفاع مقدس دارند که می‌توانیم این نقش‌آفرینی را در مدافعان حرم ببینیم؛ در واقع مادران شهدای مدافع حرم با آشناکردن فرزندان خود با فرهنگ دفاع مقدس، بار دیگر ایثارگری‌ها، فداکاری‌ها و شهادت‌های دوران دفاع مقدس در دفاع از حرم معنا شد و امروز شاهد تجلی دفاع مقدس در عرصه‌های دیگر هستیم.

وی اظهار داشت: ‌همراهی‌ و استقامتی‌ که ‌از سوی بانوان ‌قهرمان ‌ایران‌ در جریان‌ جنگ‌ تحمیلی‌ به ‌منصه ‌ظهور رسید، در هیچ‌ زمان ‌و ‌منطقه‌ای ‌از جهان‌ سابقه ‌ندارد؛ به‌ تعبیر امام‌(رضوان‌الله‌تعالی‌علیه) «چه ‌افتخاری‌ بالاتر از اینکه ‌زنان‌ بزرگوار ما در مقابل‌ رژیم ‌ستمکار سابق‌ و پس ‌از سرکوبی ‌آن، ‌در مقابل ‌ابرقدرت‌ها و وابستگان ‌آنان ‌در صف ‌اول، ایستادگی‌ و مقاومتی ‌از خود نشان‌ دادند که ‌در هیچ‌ عصری، چنین‌مقاومتی ‌و چنین‌ شجاعتی ‌از مردان‌ ثبت ‌نشده ‌است».

خانم حسینی واعظ ابراز کرد: امروز در خدمت بانوان طلبه مدارس علمیه خواهران استان گلستان هستیم که در دوران جنگ تحمیلی و پشتیبانی از جنگ باتمام توان تلاش کردند و امروز هم در سنگر تعلیم و تعلم در کسوت مدیر، استاد و کارمند حوزه به ایفای نقش می‌پردازند.

وی خاطرنشان کرد: در حقیقت در هر عرصه‌ای که نیاز به خدمت به جامعه بوده، حضور چشمگیر داشته اند و هیچ وقت از جامعه غلفت نکرده‌اند؛ روزی در پشتیبانی از جبهه‌های نبرد حق علیه باطل و روزی در هنگام پیش آمدن بلایا و مشکلات، مانند؛ سیل و بیماری کرونا و ... .