موسس مدرسه علميه فاطمیه(س) مشگین‌شهر از اردبیل:

سبک زندگی بانوان طلبه مزین به زی طلبگی باشد

شناسه خبر : 112199

1400/07/09

تعداد بازدید : 5

سبک زندگی بانوان طلبه مزین به زی طلبگی باشد
موسس مدرسه علميه فاطمیه(س) مشگین‌شهر، دنیازدگی و غفلت را آفت طلبگی دانست و اظهار کرد: سبک زندگی خواهران طلبه بایستی مزین به زی طلبگی باشد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمين رضا باوقار در نشست اخلاقی طلاب جدیدالورود مدرسه علميه فاطمیه(سلام‌الله‌عليها) مشگین‌شهر، به تبیین اهمیت فراگیری علوم دینی پرداخت و اظهار کرد: در نگاه قرآن و سیره اهل بیت(علیهم‌السلام)، هر علمى که انسان را به دنیاپرستى سوق داده و فهم و شعور او را معطوف دستیابی به مادیات قرار دهد، چیزى جز ضلالت و گمراهى نیست.

وی افزود: تاکید مکتب اسلام همواره بر تحصیل علم دین بوده است، چراکه علم دین نسبت به سایر علوم از جامعیت و شمول برخوردار است و قابل مقایسه با دیگر علوم تجربی نیست.

موسس مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر، بزرگترین مسئولیت طلاب علوم دینی را علم‌آموزی و تهذیب نفس برشمرد و اذعان داشت: تحصیل علم دین همراه با تطهیر نفوس از گناه و آلودگی دو بال سلوک هر انسانی است و آثار آن نه تنها در حوزه فردی بلکه در تمام ابعاد زندگی انسان به اشکال مختلف بروز می‌کند.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین باوقار تصریح کرد: برای سیر معنوی و تهذیب نفس باید آدابی از جمله خلوص نیت و انگیزه الهی، عمل به آموخته‌ها، بی‌اعتنایی به وسوسه‌ها و جلوه‌های دنیایی و همچنین اختصاص زمان به تحصیل و تحقیق را مراعات کرد.

امام جمعه شهزستان مشگین‌شهر دنیازدگی و غفلت را آفت طلبگی دانست و بیان داشت: سبک زندگی طلاب حوزه‌های علمیه خواهران، باید مزین به زی طلبگی بوده و بیانگر تعالیم علمی و عملی اسلام باشد، تا جایی که بتوان به‌عنوان سبک و الگوی زندگی دینی به مردم معرفی کرد.