بانوان طلبه اراک یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند

شناسه خبر : 112265

1400/07/11

تعداد بازدید : 21

بانوان طلبه اراک یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند
همزمان با اربعیــــن حسینی و هفته دفاع مقدس، مراسم «روایتگری سیـره شهدا» از سوی معاون فرهنگی حوزه علمیه ریحانة النبی(س) اراک برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، معاونت فرهنگی مدرسه علمیه ریحانة النبی(س) ورودی سیکل، به مناسبت برزگداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، همزمان با اربعیــــن حسینی، مراسمی را تحت عنوان روایتگری سیـره شهدا برگزار کرد.

آقای امیدوار، روایتگر سیره شهدا در این مراسم، خاطراتی را از زندگی شهیدان بابک نوری، قربانخانی و زنگی آبادی برای طلاب بیان کرد.

وی با بیان این که گاهی رنج و زحمتِ زنده نگهداشتن خون شهید، از شهادت کمتر نیست، ادامه داد: هر یک از این ستارگان درخشان، می تواند عالمی را روشن کند. بنابراین، حقیقت شهادت، حقیقت عظیمی است.

آقای امیدوار خاطرنشان ساخت: در دوران گذشته، وقتی که یک نمونه از این شهدای امروز ما، از تاریخ صدر اسلام انتخاب و معرفی می شد و شرح حال او بیان می گردید، تغییر واضح و شگفت‌آوری در دل ها و جان ها و حتی در هم ها و نیّت ها به وجود می آورد. هر یک از این ستارگان درخشان، می تواند عالمی را روشن کند.

راوی سیره شهدا، در پایان تصریح کرد: گاهی رنج و زحمتِ زنده نگهداشتن خون شهید، از خود شهادت کمتر نیست. رنج سی ساله امام سجّاد(ع) و رنج چندین ساله زینب کبری(س) از این قبیل است. رنج بردند تا توانستند این خون را زنده نگه دارند. بعد از آن نیز ائمّه اطهار(ع) تا دوران غیبت، این رنج را متحمل شدند. امروز، ما چنین وظیفه‌ای داریم. البته شرایط امروز، با آن زمان متفاوت است. امروز بحمداللَّه حکومت حق، یعنی حکومت شهیدان، قائم است. پس، ما نیز وظایفی داریم.