مدیر حوزه‌های علمیه خواهران:

حوزه علمیه خواهران از همه تجربه ها و کارشناسی ها برای رسیدن به پیشرفت استفاده می‌کند

شناسه خبر : 112283

1400/07/17

تعداد بازدید : 14

حوزه علمیه خواهران از همه تجربه ها و کارشناسی ها برای رسیدن به پیشرفت استفاده می‌کند
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران، در آئین معارفه مدیر جدید حوزه علمیه خواهران هرمزگان گفت: حوزه علمیه خواهران باب فهم و عمل را برای پیشرفت باز گذاشته و از همه تجربه‌ها و کارشناسی‌ها استفاده می کند و شهامت دیدن نواقص و تلاش برای رفع آنها را دارد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور در آئین تکریم و معارفه مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان در بندرعباس، ضمن تبریک حلول ماه مبارک ربیع الاول و تسلیت رحلت مدیر فقید این نهاد، در زمینه تمدن سازی بیان کرد: تمدن سازی یک جریان جامع و مرکب است و تمدن محصول حضور مناسب، جامع و کامل همه عناصر تاثیرگذار است. 

وی ادامه داد: اگر همه عناصر تاثیرگذار به نحو شایسته ای گرد هم جمع شوند و نقش خود را ایفا کنند تمدن، مدنیت جهانی، یا یک مدنیت ایرانی اسلامی شکل می گیرد. 

مدیر حوزه های علمیه خواهران اظهار داشت: مسئولان استانی نقش خود را در تمدن سازی پیدا کرده و همه عناصر تاثیرگذار خود را برای مشارکت معنادار به کارگیرند تا آن تمدن در کشور رقم بخورد. 

مفسر قرآن کریم، ضمن اشاره به نقش حوزه های علمیه در این تمدن سازی افزود: نقش خواهران طلبه و حوزه های علمیه، نقش جریان مرجع و اثرگذار است که اگر حوزه کارآمد باشد و بتواند در متن تحول نوین اسلامی قرار بگیرد، آن کوه تمدن سربلند اسلامی شکل می گیرد. 

وی با تاکید بر افق ۱۴۱۴ که با در نظر گرفتن سه گام پنج ساله که با رویکر تخصصی برای رشد و پیشرفت زیرساخت های حوزه های علمیه مدنظر قرار گرفته شده است، یادآور شد: برای قرار گرفتن در این جایگاه باید یکایک نواقص در حوزه های علمیه را شناخته و رویکردها را به فعلیت رساند. 

حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور، به تلاش برای مرجعیت حوزه های علمیه خواهران در مباحث و امور دینی مربوط به زن و خانواده اشاره کرده و در این زمینه گفت: در مرکز مدیریت حوزه و همچنین شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه، تحقق این مرجعیت در عرصه جامعه و بین الملل به تصویب رسیده و اقدامات اجرایی این هدف در حال اجراست.

مدیر حوزه های علمیه خواهران، در مورد شخصیت مدیر جدید حوزه علمیه خواهران بیان کرد: حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل نیا سالها نقش قائم مقامی در معاونت کل حوزه ها و دارای قدرت ارتباطی بسیار اثرگذار است و همچنین در فعالیت های پژوهشی حوزه علمیه برادران نقش بسزایی داشته و با جامعیت شخصیت ایشان انتظار می رود شتاب و سرعت رشد و پیشرفت استان نمایان شود.

وی انتظار از ایشان را بسیار بالا دانست و افزود: سرعت رشد همه جانبه، تامین زیرساخت های تحولی، کارآمدسازی نشاندن حوزه های علمیه خواهران در مسند جریان کارشناسی در استان، پر تعداد کردن فعالیت های ارزشمند و بلند از انتظارت از ایشان است. 

مدیر حوزه های علمیه خواهران افزود: امروز حوزه های علمیه خواهران به گونه ای نقش اجتماعی خود را ایفا می کند که مسئولین رده اول فرهنگی و اجتماعی، این مجموعه را بی نقص دانسته و می خواهند از این ظرفیت استفاده کنند. دیری نخواهد پایید که این مجموعه، در کشور مراحل و مدارج افتخار را به سرعت طی کرده و به قله هایی که مدنظر مقام معظم رهبری حفظه الله) است، خواهد رسید.

گفتنی است این آئین همراه با بیانات حجت الاسلام و المسلمین عبادی نیا نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس، بیانات حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل نیا مدیر جدید حوزه علمیه خواهران هرمزگان، بیانات همسر حجت الاسلام والمسلمین عبدالمحمود جهانگیری مدیر فقید حوزه علمیه خواهران هرمزگان برگزار شد و در پایان آئین نیز از کتاب "طلیعه حضور" ویژه طلاب جدیدالورود که به همت معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران هرمزگان و همکاری مدرسه علمیه الزهرا(س) کیش تدوین شده است، رونمایی شد.