مدیر حوزه های علمیه خواهران:

موفقیت در فرهنگ عزم جدی می‌طلبد/ طلاب باید در مستوای حیات طیبه قرار گیرند

شناسه خبر : 112302

1400/07/20

تعداد بازدید : 27

موفقیت در فرهنگ عزم جدی می‌طلبد/ طلاب باید در مستوای حیات طیبه قرار گیرند
مدیر حوزه های علمیه خواهران با اشاره به این که فرهنگ شوخی نیست و هنجار کردن یک ارزش و کنار زدن یک ضد ارزش مرارت ها می طلبد، گفت: موفقیت در فرهنگ عزم جدی می طلبد و طلاب باید در مستوای حیات طیبه قرار گیرند تا بتوانند فرهنگ مجاهدت، تقوا، مقاومت، پیروی از رهبری، دلسوزی برای نظام، عفاف و حجاب و ... را احیا کنند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور در مراسم تکریم و معارفه معاونان پیشین و جدید فرهنگی و تبلیغی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران که در سالن شهید سلیمانی این مرکز حوزوی برگزار شد، با تقدیر از تلاش های مجاهدانه و سخت کوشانه خانم ظهیری در معاونت فرهنگی، اظهار داشت: ایشان جزء عناصر استثنائی در کشور هستند و خواهند بود و می توانند ارتباطات مؤثرتری را در دستگاه های کشور رقم بزنند.

وی با بیان این که ریل گذاری ها در معاونت فرهنگی ختما باید ادامه پیدا کند، افزود: ما به عنوان حوزه های علمیه خواهران در اجرای برنامه های فرهنگی، اردوهای جهادی، برنامه های تبلیغی و حضور در بحران های مختلف، آبرو کسب کرده ایم و بخشی از این کسب آبرو نتیجه زحمات معاونت فرهنگی و تلاش های خانم ظهیری است.

مدیر حوزه های علمیه خواهران ادامه داد: بخش زیادی از دانش آموختگان چشم به برنامه ریزی های فرهنگی دارند و حوزه علمیه خواهران باید نگاه معطوف به داخلش در حوزه فرهنگ را کاملا جدی بگیرد.

وی با تأکید بر این که همه بخش ها و معاونت ها باید در بحث تهذیب و تربیت تلاش کنند، خاطرنشان کرد: نگاه ما در حوزه تهذیب و تربیت اگر به یک نقطه تأثیرگذار نرسد، تفاوتی بین حوزه و دیگر مراکز آموزشی نخواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور گفت: تهذیب و تربیت نقشه راه رسیدن به قله و راهنمای جامعه به سمت تعالی و پیشرفت است.

وی با بیان این که پرچم عبادت و پرستش خدا در حوزه همواره باید در اهتزاز باشد، بیان داشت: اگر می خواهیم یک حوزه مهذب داشته باشیم باید طلاب با ایمان و اخلاق مدار تربیت کنیم و این امر نیازمند تلاش همه برای استقرار اخلاق در حوزه است.

مدیر حوزه های علمیه خواهران تصریح کرد: حوزه اخلاقی را اگر نتوانیم رشد دهیم، حوزه سیاسی و اجتماعی موفق هم نخواهیم داشت و دچار سرگردانی می شویم.

وی با اشاره به این که فرهنگ شوخی نیست و هنجار کردن یک ارزش و کنار زدن یک ضد ارزش مرارت ها می طلبد، افزود: موفقیت در فرهنگ عزم جدی می طلبد و طلاب باید در مستوای حیات طیبه قرار گیرند تا بتوانند فرهنگ مجاهدت، تقوا، مقاومت، پیروی از رهبری، دلسوزی برای نظام، عفاف و حجاب و ... را احیا کنند.

حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور، بزرگ ترین مصیبت امروز کشور را سبک شمردن مسئله فرهنگ عنوان کرد و گفت: شوخی کردن با فرهنگ، شوخی کردن با دین است؛ لذا همه باید در مسیر احیای ارزش های الهی قرار بگیریم تا بتوانیم فرهنگ اسلامی را عملیاتی کنیم.