امام جمعه شهرستان کلاله:

طلبه‌ها سنگرهای فکری و فرهنگی جامعه را حفظ کنند

شناسه خبر : 112436

1400/07/24

تعداد بازدید : 27

طلبه‌ها سنگرهای فکری و فرهنگی جامعه را حفظ کنند
امام جمعه کلاله با بیان این‌ که امروز سپاهیان ابلیس جهت تخریب ارزش‌های دینی بسیج شده‌اند، ابراز کرد: طلبه‌ها به عنوان عاملان امانت انبیا، باید سنگرهای فکری و فرهنگی را حفظ کنند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین نجفعلی قاسمی در همایش طلیعه حضور و شروع فصل علم‌آموزی در جمع طلبه‌های مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) شهرستان کلاله بیان کرد: تلاش در کسب علوم دینی انسان را به اوج کمال و معرفت می برد؛ اگر انسان عمر خود را در جهت معارف دینی، تبلیغ دین و همچنین تحقیق در رابطه با اسلام سپری کند، نعمت بزرگی از جانب خداوند است و باید قدردان باشیم.

وی افزود: فهم و شناخت دین و ابلاغ آن دو وظیفه سنگین بر دوش حوزه و طلبه‌هاست و رمز موفقیت و سعادت در این هدف عالی این است که شما حضور در حوزه را انتخاب کردید.  

امام جمعه کلاله ادامه داد: علم و عالم ارزش و جایگاه ویژه‌ای دارد و تعابیر زیادی در آموزه‌های دین آمده، که اعجاب انگیز است و به همین دلیل قرآن مجید بزرگ‌ترین امتیاز انسان را که به خاطر آن مورد سجده ملائک قرار گرفته، مسئله علم و دانش می داند.

حجت الاسلام و المسلمین قاسمی تصریح کرد: اولین عامل موفقیت و ضرورت حوزه علمیه تقویت بنیه اخلاقی و علمی است و بهترین سرباز امام زمانسخت‌کوش‌ترین از جهت علم و تهذیب نفس است.

وی ادامه داد: اخلاص در عمل و انگیزه الهی داشتن انسان را به تقوا و زمینه‌ساز گرایش مردم به دین و دینداری می شود.

وی اذعان کرد: حوزه علمیه خواهران با توجه به حجم وسیع بانوان کشور و مطالبه علمی و مذهبی آنان باید خود را مجهز کند تا پاسخ‌گوی شبهه‌های نسل جوان باشد.

امام جمعه کلاله افزود: خادمی و سربازی امام زمان(عج‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) با هیچ منصبی قابل مقایسه نیست و باید باور کنید که آبروی امام به آبروی ما گره خورده است و لذا مراقب رفتار و کردار خود باشید.

حجت الاسلام و المسلمین قاسمی با بیان این‌ که امروز سپاهیان ابلیس جهت تخریب ارزش‌های دینی بسیج شده‌اند، ابراز کرد: ما طلبه‌ها عاملان امانت انبیا، باید سنگرهای فکری و فرهنگی را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: طلبه بودن یعنی احساس مسئولیت کردن و پاسداری از دین و نظام و ماموریت داشتن از امام زمان(عج‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) است.