معاون امور حوزه های علمیه خواهران:

حوزه های علمیه خواهران، باید به مرجعیت علمی برسند

شناسه خبر : 112480

1400/07/24

تعداد بازدید : 44

حوزه های علمیه خواهران، باید به مرجعیت علمی برسند
حجت الاسلام والمسلمین واحدی، معاون امور حوزه های علمیه خواهران گفت: حوزه های علمیه خواهران، باید به مرجعیت علمی، بخصوص در زمینه زن و خانواده برسند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین واحدی در سفر به استان مازندران، ضمن حضور در جلسه با مدیران مدارس این استان؛ با نماینده ولی فقیه در استان مازندران نیز دیدار و گفتگو کرد.

وی در مراسم اجلاسیه مدیران مدارس علمیه خواهران این استان اظهار داشت: امام صادق(علیه السلام) سه عامل را مانع اصلی رشد و پیشرفت می داند که شامل کوتاهی همت، کم بودن چاره جویی و رای ضعیف است.

معاون امور حوزه های علمیه خواهران افزود: اگر میخواهیم تحول آفرین باشیم و نیز برای طی مسیرهای بلند معنوی و توحیدی و حتی مسیرهای مادی، باید آسیب شناسی کرده و اهداف خود را بلند انتخاب کنیم. داشتن همت والا و برنامه‌ریزی و چاره جویی زیاد در امور و نیز بصیر و تیزبین بودن هم در این امر راهگشاست و ضروری است. 

وی ادامه داد: حوزه های علمیه میراث دار همه انبیا(علیهم السلام) و عالمان، عصاره همه خوبی ها هستند، اگر شما به این فکر می‌کنید که طلبه توحیدی به کدام سو می رود و من چه سهمی در این مسیر دارم، در واقع به  ورثه الانبیاء می‌اندیشید.

حجت الاسلام والمسلمین واحدی تاکید کرد: در موارد که به وظیفه خود عمل نکردیم، شرمنده حضرت ولی عصر(ارواحنا فداه) شدیم. از این حوزه ها کسانی هستند که از برخی انبیاء هم بالاترند(العلماء امتی افضل من انبیاء بنی اسرائیل) شما ارث دار آیه الم کتاب انزلناه الیک لتخرج الناس من الظلمات الی نور هستید، پس باید به همه انسانها کمک کنید نه فقط به طلاب.

وی عنوان کرد: در سال های اخیر، به صورت جدی، هدف ‌گذاری کردیم و همت را بلند گرفته‌ایم که باید در حوزه های خواهران تا سال ۱۴۱۵ در حوزه دین، مخصوصاً حوزه زن و خانواده، به مرجعیت علمی برسیم، یعنی هرکس در بحث خانواده و زن مسئله ای دارد ناخودآگاه بگوید، از حوزه علمیه خواهران بپرسیم، یعنی دانشمندانی که بتوانند تمدن اسلامی را راهبری کنند.

حجت الاسلام والمسلمین واحدی تصریح کرد: اگر می خواهیم دین خودمان را به انبیاء بپردازیم، باید همت خود را بلند کنیم این سازمان شان و جایگاه والایی دارد، چون محل تربیت افضل انبیا است، حضرت ولی عصر(عجل الله) آن را دوست دارد و به نام حضرت زهرا(سلام الله) است و از ایشان ارث بری کرده است.

وی خاطرنشان کرد: درگذشته عالمان بزرگی مانند، سید علی آقای قاضی، شاگردانی را تربیت می کردند، اما امروز سازمان ما شاگرد تربیت می‌کند، پس این سازمان، باید خصوصیات سیدعلی آقای قاضی را داشته باشد و کسانی که در این سازمان، غیر طلبه هستند، باید حواسشان باشد که، باید عالم پروری کنند، ما باید در خودمان توسعه  وجودی ایجاد کنیم تا بتوانیم به این اهداف برسیم، باید در این مسیر برنامه‌ریزی بکنیم، چه در مدیریت استان و چه در سطح مدارس، باید رای صحیح داشته باشیم و از هم فکری متخصصین در این راه استفاده کنیم و در این تمدن سازی اسلامی، هرکس باید سهم خودش را با فکر درست و رای صحیح ایفا کند.
 

شایان ذکر است در این اجلاسیه، تمدید حکم مسئولیت حجت الاسلام و المسلمین قائمی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان مازندران به وی ابلاغ شد.