بانوی طلبه ورزشکار مدرسه علمیه الزهرا(س) ساری:

حضور بانوان طلبه در عرصه ورزش، نشانگر پویایی دین مان است

شناسه خبر : 112601

1400/07/26

تعداد بازدید : 66

حضور بانوان طلبه در عرصه ورزش، نشانگر پویایی دین مان است
خانم فائزه فتحعلی پور، بانوی طلبه ورزشکار، ورود بانوان به عرصه ورزش را موجب موفقیت آنان در عرصه های مختلف دانست و گفت: حضور بانوان طلبه در عرصه ورزش، نشانگر پویایی دین مان است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، اهمیت بخشیدن به امر ورزش در جامعه دغدغه همیشگی مقام معظم رهبری بوده است. ایشان با تأکید بر اهمیت برنامه‌ریزی در جهت فعالیت های ورزشی طلاب جوان فرمودند: ورزش اطمینان و اعتماد به نفس در انسان ایجاد می‌کند و جوان را از حالت خمود و رکود خارج می‌سازد، بنابراین طلبه‌ها را باید وادار به ورزش کرد تا به این ترتیب آنان بتوانند از نشاط جوانی خود در محیط های ورزشی استفاده کنند. 

با توجه به هفته تربیت بدنی که از 26 مهر آغاز می شود، ما نیز به این مناسبت، با بانوی طلبه ورزشکار، خانم فائزه فتحعلی پور، از طلاب فعال مدرسه علمیه الزهرا(س) ساری، گفتگویی داشتیم. وی از سن 20سالگی به ورزش تیراندازی روی آورده است و تاکنون موفق به کسب چندین مقام در بخش انفرادی در سطح استان شده است از جمله آنها، دو دوره قهرمانی استان مازندران و همچنین مقام دوم تیمی، در لیگ دسته یک کشور در سال 98 و مقام سوم تیمی، در لیگ برتر کشور را در سال 99 کسب کرده است.

وی خانواده و سپس مربیان و اطرافیانش را مشوق اصلی در ورزش معرفی می کند و می گوید: من مانند هر ورزشکاری، آرزوی رسیدن به بالاترین مقام در رشته خود را دارم و تلاش می کنم تا با امکانات موجود، شرایط را طوری فراهم کنم تا به این هدف برسم.

خانم فتحعلی پور، در مورد فواید ورزش خاطرنشان می کند: ورزش فوائد زیادی در زندگی فردی و اجتماعی انسان ها دارد از جمله‌ی آن، در افزایش اعتماد به نفس و جایگاه اجتماعی و... موثر است. ورود یک بانوی طلبه به عرصه ورزش، به موفقیت او در زمینه های مختلف کمک می کند، انسان برای رسیدن به اهداف بالای انسانی، نیاز به این دارد که جسم و روحش را رشد دهد. پرداختن به ورزش، انسان را به این دو هدف متعالی می رساندحضور بانوان طلبه در عرصه ورزش، نشانگر پویایی دین مان است.

وی به تاثیر ورزش در آرامش روانی بانوان اشاره می کند و می گوید: رشته های ورزشی مختلف، تاثیر متفاوتی هم از نظر ایجاد آرامش می توانند داشته باشند، در رشته تیراندازی این تأثیر بسیار زیاد و قابل مشاهده است، طوری که تا آرامش روانی تیرانداز بالا نرود، شخص نمی تواند هدف گیری مناسبی انجام دهد، به همین دلیل یک تیرانداز برای کسب موفقیت در این رشته همواره سعی می کند آرامش خود را در هر شرایطی حفظ کند، این تمرین حفظ آرامش در شرایط مختلف، او را تبدیل به یک انسان با آرامش روانی بالا می کند.

خانم فتحعلی پور در ادامه تصریح می کند: به نظر بنده، بیشترین سختی ورزش بانوان، مسئله حضورشان در رقابت ها و دوره های مختلف است. با توجه به اینکه بانوان مسئولیت های متفاوتی در منزل به عنوان دختر، همسر و مادر بر عهده دارند، از این رو حضورشان در عرصه های مختلف ورزشی و عدم حضورشان در محیط خانه می تواند باعث بروز آسیب هایی شود. از مشکلات دیگر این است که در هشت سالی که بنده در این عرصه فعالیت داشتم، تدبیر چندانی برای ورزش بانوان طلبه مشاهده نکردم و امیدورم زمینه همکاری سازمان ها و ارگان ها بیشتر و دوره های مختلفی ویژه بانوان طلبه در نظر گرفته شود.