خانم نگار بیات، بانوی طلبه ورزشکار اراکی:

در ورزش، تكيه بر ارزش‌هاي اسلامي و رعايت موازين اخلاقي ضروري است

شناسه خبر : 112605

1400/07/26

تعداد بازدید : 49

در ورزش، تكيه بر ارزش‌هاي اسلامي و رعايت موازين اخلاقي ضروري است
خانم نگار بیات، بانوی طلبه ورزشکار اراکی گفت: در ورزش، تكيه بر ارزش‌های اسلامی و رعايت موازين اخلاقي ضروري است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، مقام معظم رهبری در امر ورزش فرمودند: امروزه ورزش یکی از اموری است که به عناوین مختلف در جهان مطرح شده و  گروه زیادی به اشکال گوناگون با آن سرو کار دارند. برخی از مردم، ورزشکار حرفه ای اند و گروهی از مردم صرفا به خاطر سلامتی جسم و تن ورزش می کنند.

به این ترتیب به مناسبت هفته تربیت بدنی با یکی از طلبه های ورزشکار اراکی گفت و گویی داشتیم.

خانم نگار بیات، متولد 1384، طلبه مدرسه ریحانة النبی(س) اراک در استان مرکزی است که از سن ۹سالگی به ورزش شطرنج روی آورده و در ادامه این مسیر، در یکی از مسابقات، موفق به کسب رتبه سومی شده است.

ادامه گفتگو با این بانوی طلبه اراکی ورزشکار خدمتتان تقدیم می شود:
 
*خانم بیات، با توجه به اینکه ورزش شطرنج، ورزش فکری هست، مشوق شما برای ورود به این رشته ورزشی چه کسی بود و دلیل روی آوردن تان به ورزش چه چیز بوده است؟
مشوقم پدرم بود. علاقه زیادی به این ورزش داشتم. و همشه از بانوانی که ورزشکار بودند و در این امر موفق بودند لذت می بردم لذا تصمیم گرفتم هر طور که شده در زمینه ورزش قدمی هر چند کوچک بردارم .

* شما چه اهدافی برای آینده ورزشی تان دارید؟
یادگیری سطح های پیشرفته و استمرار آن و پیشرفت رو به افزون در شطرنج، از جمله اهداف من هست. البته شرکت در مسابقات سطح های مختلف حتی مسابقات بین المللی نیز جزو اهدافم هست. برای این رسیدن به این اهداف، تلاش و تمرین می کنم. 
 
*پیامتان به بانوان طلبه چیست که به سمت و سوی ورزش بیایند؟
برای داشتن روح و جسمی که بتواند در خدمت انسان ها قرار بگیرد و با گسترش دین خدا، آنها را به مسیر تعالی نزدیک کند؛ قطعا ورزش باید یکی از کارهای روزانه باشد.
 
*به عنوان یک بانوی ورزشکار بفرمایید ورزش چقدر در روحیه و آرامش روانی انسان تاثیر دارد بویژه برای بانوان؟
آرامش روان با جسم سالم به دست می آید و این دو در کنار هم در روحیه انسان به ویژه بانوان موثر است؛ این آرامش حاصل ورزش است که با گسترش آن نتایج مطلوبی در خانه و در نهایت در جامعه به وجود می آید.
 
*نگاه مردم نسبت یک بانوی طلبه ورزشکار به چه صورتی هست؟
اگر طلبه ورزشکار تمام اصول و قواعد مذهبی و ملی را رعایت کند، بهترین مبلغ برای همه کسانی هست که یا به ورزش علاقمندند یا ورزشکار هستند.
 
*اگر جای مسئولین بودید، چه تدبیری برای ورزش بانوان می اندیشیدید که بیشتر به سمت و سوی ورزش بیایند؟
یکی از مهمترین مسائل، کمبود مکان های ورزشی و نبود مربیان با تجربه و دلسوز است. باید در زمینه گسترش فضاهای ورزشی برای بانوان کاری کرد تا آنان بتوانند بیشتر به سمت و سوی ورزش بیایند.
 
ضمن آرزوی موفقیت برای شما، سخن پایانی تان را با مخاطبان می شنویم:
به امید روزی که همه بانوان ایرانی با کمک و همکاری و حسن نظر و نگاه ویژه و خاص مسئولین، بتوانند به رشته های ورزشی مورد علاقه خود دست پیدا کنند و به عنوان یک زن ایرانی مسلمان در تمام دنیا بدرخشند و الگو قرار بگیرند.