همزمان با آیین جشن آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج)؛

معاونان آموزش و فرهنگی سابق حوزه علمیه خواهران استان قم تکریم شدند

شناسه خبر : 112609

1400/07/25

تعداد بازدید : 53

معاونان آموزش و فرهنگی سابق حوزه علمیه خواهران استان قم تکریم شدند
همزمان با سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج)، آیین جشن و نیز تقدیر و تکریم معاونان آموزش و فرهنگی سابق حوزه علمیه خواهران استان قم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان قم، آیین جشن آغاز امامت و ولایت قطب عالم امکان، حضرت حجه بن الحسن العسکری(ارواحنافداه) با حضور مدیران مدارس علمیه خواهران و معاونان مدیریت استان و با سخنرانی خانم معین الاسلام و نیز سرپرست حوزه علمیه خواهران استان قم، خانم عزیزاللهی به میزبانی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان قم برگزارشد.
 
در این مراسم، خانم معین الاسلام، ضمن تأکید بر اهمیت نهم ربیع الاول، به روایت صحیح السندی مرتبط با وظایف علما در قبال عموم مردم در غیبت حضرت مهدی(عج)، از امام هادی(علیه السلام) اشاره کرد با این مضمون که «اگر قیام کننده های ما از علما در زمان غیبت، دعوت کننده بسوی حجّت خدا، راهنمایی کننده بسوی امام زمان، نجات دهنده بندگان ضعیف از شبکه های ابلیس، جلب کننده قلوب مومنین، ذوب شدگان در دین خدا و مرزبان از دین الهی نباشند، هیچ مؤمنی بر دین خود باقی نمی ماند مگر اینکه ارتداد از دین پیدا کند.( احتجاج طبرسی، ج۱،حدیث15)»
 
وی با تفسیر و تطبیق روایت مذکور، گفت: اهتمام به پرورش مبلّغانی که در خصوص مهدویت فعالیت چشمگیر داشته و پاسخگو به شبهات مهدویت باشند، باید در رأس امور قرار گیرد. در حال حاضر، یکی از مهمترین مباحث و شبهات، مختص مهدویت است، چراکه دشمنان اسلام مستقیما جوانان ما را با ایجاد شبهات، بالاخص شبهات مرتبط با مهدویت به سمت ارتداد و انحطاط سوق می دهند. از سویی، مسئله‌ی سواد رسانه است که طلاب باید در این خصوص بصورت علمی و عملی، ظرفیت خود را بالا برند تا بتوانند از طریق رسانه، به تبلیغ و پاسخگویی به مشکلات و شبهات روز بپردازند.
 
 همچنین در این مراسم، سرپرست حوزه علمیه خواهران استان قم، در سخنانی ضمن خوشامدگویی به میهمانان، در تکمیل و ادامه سخنان خانم معین الاسلام گفت: در کنار روایاتی که از شرایط پیچیده اعتقادی عصر غیبت سخن می گوید، روایات امیدبخشی هم وجود دارد؛ از جمله روایتی که حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله خطاب به حضرت علی علیه السلام می فرمایند: ای علی! بدان شگفت انگیزترین مردم از جهت ایمان و عظیم ترین آنها از روی یقین، مردمی هستند که در آخرالزمان خواهند بود، پیامبری ندیده اند و از امام نیز محجوبند، اما بر سیاهی که بر سفیدی (آیات و روایات) رقم خورده است، ایمان دارند.(بحارالانوار؛ج2؛ص125)
 
خانم عزیزاللهی، با اشاره به حساسیت امور مربوط به مدیریت مدارس، از تلاش های همکاران سابق مدیریت استان، و زحمات بی دریغ مدیران مدارس و تحمل مشقّت ها در امر مدیریت، قدردانی کرد و مراسم را با تقدیر و تشکر از معاون آموزش سابق، خانم رنجبر و معاون فرهنگی سابق، خانم نیکزاد و با  تاکید بر خدمات ارزشمند، دلسوزانه و همراه با دقت های اخلاقی این دو نیرو به پایان رساند.
 
لازم به ذکر است خانم صدیقه تاج الدینی به عنوان سرپرست آموزش و خانم فاطمه یاوری به عنوان سرپرست فرهنگی در مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران استان قم عهده دار مسئولیت شده اند.