مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

تمسک به آموزه‌های قرآنی لازمه ترویج فرهنگ مهدوی

شناسه خبر : 112612

1400/07/26

تعداد بازدید : 30

تمسک به آموزه‌های قرآنی لازمه ترویج فرهنگ مهدوی
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل، تمسک به قرآن و آموزه‌های قرآنی را لازمه ترویج فرهنگ مهدوی دانست.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم افسانه جهانی در نشست برخط(آنلاین) هماهنگی و برنامه‌ریزی چهارمین جشنواره بین‌المللی قرآن و عترت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، که با حضور مدیر عامل اتحادیه موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان و مشارکت مدیران مدارس علمیه خواهران استان اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: اگر بخواهیم فرهنگ مهدوی و نیز سبک زندگی اسلامی را در جامعه رواج دهیم، چاره‌ای جز تمسک به قرآن و آموزه‌های قرآنی نداریم.

وی افزود: تربیت فرزندان براساس شیوه‌های قرآنی یک رسالت اصلی برای مادران است و این جشنواره فرصتی بسیار مناسب برای گسترش فرهنگ قرآنی و انتقال مفاهیم دینی به کودکان، نوجوانان و جوانان است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل، با بیان اینکه یک بسیج همگانی می‌طلبد تا این طرح عظیم به‌صورت بهینه اتفاق بیفتد، گفت: سعی کنید از ظرفیت اساتید و طلاب توانمند و مستعد برای تبلیغ و ثبت‌نام در این جشنواره یاری بگیرید و کار فقط به مدیر و معاون فرهنگی مدرسه متمرکز نشود.

خانم جهانی ادامه داد: مانوس‌بودن با قرآن و داشتن سبک زندگی قرآنی برای عموم مردم به ویژه طلاب و خانواده آنها بسیار لازم و ضروری است و اگر این کار به نحو مطلوب عملی شود، به‌طور قطع بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

در ادامه جلسه، ضرورت، اهداف و برنامه های جشنواره تبیین شد و مدیران مدارس به ارائه راهکار با هدف انگیزه بخشی به طلاب جهت شرکت گسترده در بخش آموزشی و مسابقات جشنواره پرداختند.