آیت الله العظمی نوری همدانی در دیدار سید ریاض حکیم:

نقش خاندان حکیم در دفاع از اسلام در زمان حکومت صدام بسیار برجسته است

شناسه خبر : 114151

1400/08/26

تعداد بازدید : 14

نقش خاندان حکیم در دفاع از اسلام در زمان حکومت صدام بسیار برجسته است
امروز فقط با گفتن و نوشتن کار پیش نمی‌رود، بلکه باید تمامی علما و مردم مسلمان برای دفاع از اسلام با تمام وجود به میدان بیایند. جریان افغانستان و کشتن شیعیان و کشتار مردم بی دفاع یمن اینها اتفاقات کوچکی نیست، و وظیفه ما در قبال این جریان ها خیلی سنگین است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران،‌ حضرت آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سید ریاض حکیم، گفتند: یکی از موضوعات بسیار مهم که لازم است اطلاع رسانی شود این است که مردم بدانند علماء چه می گفتند و در مقابل جریان های استبداد و استکبار چگونه مجاهدت می کردند و به چه شکل برای دفاع از اسلام در مقابل زورگویان ایستادگی می کردند.

معظم له در ادامه با اشاره به تلاش های علما در جهت حفظ و نشر دین اسلام، افزودند: متاسفانه دشمنی با اسلام و جریان های اسلام ستیز در هر زمانی وجود دارد منتهی شکل آن در هر دوره ای عوض می‌شود، از این رو علماء بایستی همیشه در میدان باشند و هیچوقت منزوی نباشد و باید فداکاری های علماء برای مردم شرح و بسط داده شود.

این مرجع تقلید در ادامه به اهمیت جایگاه مرجعیت اشاره نموده و افزودند: در زمان حکومت صدام نقش علماء و بویژه خاندان حکیم، که از خاندان علم و فقاهت و از برجستگان حوزه علمیه نجف محسوب می‌گردند در هدایت مردم و دفاع از اسلام و زنده نگهداشتن فرهنگ اهل بیت (علیهم السلام) بسیار برجسته می باشد و آنان در این راه شهداء فراوانی دادند.

این مرجع تقلید با بیان اوضاع مسلمانان در گوشه و کنار جهان، گفتند: متاسفانه استکبار جهانی هر روز به شکلی علیه اسلام و مسلمانان فتنه به راه می اندازد. طراحی نقشه ها از سوی آمریکا و با پول عربستان سعودی از سوی رژیم کودک کش اسرائیل اجرا می شود. شما امروز ببینید در فلسطین، در افغانستان، در بحرین و در یمن چه خبر است.

حضرت آیت الله نوری همدانی در ادامه افزودند: امروز فقط با گفتن و نوشتن کار پیش نمی‌رود، بلکه باید تمامی علمای و مردم مسلمان برای دفاع از اسلام با تمام وجود به میدان بیایند. جریان افغانستان و کشتن شیعیان و کشتار مردم بی دفاع یمن اینها اتفاقات کوچکی نیست، و وظیفه ما در قبال این جریان ها خیلی سنگین است. لذا باید ابتداء بین مسلمانان وحدت و اتحاد ایجاد شود.