معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان همدان:

کارگاه آشنایی با شیوه های پاسخگویی به شبهات در همدان برگزارشد

شناسه خبر : 114249

1400/08/30

تعداد بازدید : 19

کارگاه آشنایی با شیوه های پاسخگویی به شبهات در همدان برگزارشد
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان همدان گفت: کارگاه مهارت افزایی پاسخگویی به شبهات با محوریت "شبهات دینی و حقوقی بانوان و حجاب و عفاف" طی دو روز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم مریم جان جان در گفت و گویی از برگزاری کارگاه مهارت افزایی شیوه های پاسخگویی به شبهات با "محوریت شبهات دینی و حقوقی بانوان و شبهات حجاب و عفاف" در مدرسه علمیه الزهرا(س) همدان خبر داد.

وی ادامه داد: شناخت شخصیت زن از دیدگاه اسلام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، این مسئله به ویژه در عصر حاضر که انبوهی از مسائل و شبهات در موضوع منزلت و حقوق زن در اسلام و در ضمن مقایسه با غرب ایجاد شده است، اهمیت مضاعفی پیدا کرده است.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان همدان خاطرنشان کرد: یکی از مسائل بسیار حساس و مهم پس از انقلاب به ویژه در این دهه اخیر، مسأله حقوق زنان و چالش‌هایی است که این مسئله در دنیای امروز دارد.

وی اظهار کرد: نگاه اسلام به زندگی بشریت، کمال و سعادت دنیوی و اخروی بوده و بر همین اساس یکی از فرامین مهم دینی، توجه به فلسفه حجاب و عفاف برای در امان ماندن از گناه و لغزش است.

خانم جان جان با تاکید بر اینکه حجاب و عفاف از عوامل مهم پاکدامنی در جامعه محسوب می شوند، تصریح کرد: رعایت الزامات دینی موجب می‌شود تا انسان از آسیب‌های اجتماعی دور بماند ضمن آنکه بارعایت دیگر شئون زندگی می‌تواند الگویی والا برای سایرین باشد.

وی با اشاره به ضرورت توانمندی طلاب در پاسخگویی به شبهات، گفت: کارگاه مهارت افزایی پاسخگویی به شبهات برای مدیران و مربیان انجمن زن و خانواده استان های همدان و کردستان به صورت حضوری ۲۹ و ۳۰ آبان به مدت دو روز در مدرسه علمیه الزهرا(س) همدان برگزار شد. در این کارگاه حجت الاسلام و المسلمین ساجدی امین، عضو هیئت علمی پژوهشکده زن و خانواده و حجت الاسلام و المسلمین محمدمهدی ابراهیم پور، مدیر مرکز ریحانة النبی (ص) تدریس داشتند.