از سوی معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران مازندران؛

کارگاه مهارت افزائی پاسخگویی به شبهات زنان در مازندران برگزار شد

شناسه خبر : 114326

1400/08/30

تعداد بازدید : 9

کارگاه مهارت افزائی پاسخگویی به شبهات زنان در مازندران برگزار شد
کارگاه مهارت افزائی پاسخگویی به شبهات زنان، ویژه مدیران و مبلغان انجمن زن و خانواده مدارس علمیه خواهران مازندران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم مهری رستمی، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران مازندان در گفتگویی، از برگزاری کارگاه مهارت افزائی شیوه های پاسخگویی به شبهات، با محوریت شبهات دینی و حقوقی و حجاب و عفاف، ویژه مدیران و مبلغان انجمن زن و خانواده مدارس علمیه خواهران مازندران، خبر داد و گفت: این کارگاه به مدت 16 ساعت و طی 2 روز در روزهای پنج شنبه و جمعه 27 و 28 آبان ماه سال جاری، در مرکز تخصصی ریحانه الرسول(سلام الله علیها) جویبار با همکاری معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان برگزار شد.

وی افزود: با توجه به این که شبهات مطرح شده در زمینه مسائل زنان، رو به افزایش است و یکی از وظایف حوزه علمیه خواهران، پاسخگوئی به این مسائل می باشد، لذا این کارگاه با هدف مهارت افزائی مدیران و مبلغان انجمن زن و خانواده، برای پاسخگوئی به شبهات زنان در سطح استان و شهرستان ها برگزار شد.

خانم رستمی تصریح کرد: از شبهاتی که در این دوره به آنها پاسخ داده شد موضوعاتی از قبیل، پوشش زنان در نماز، تفاوت سن بلوغ دختران و پسران، تفاوت دیه زن و مرد، تفاوت شهادت زنان نسبت به مردان، عدم پذیرش شهادت زنان در حق ا...و ... بود که در این دو روز توسط اساتید مجرب استانی و کشوری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران مازندران خاطرنشان کرد: مربیان شرکت کننده در این طرح، باید 20 ساعت کارورزی برای طلاب مدارس علمیه استان و همچنین بانوان مناطق خود انجام دهند که پس از انجام این دوره، به آن ها گواهی داده می شود.