آیت الله العظمی صافی:

اکرام ایتام و کودکان بی‌سرپرست یکی از وظایف بزرگ دینی و انسانی است

شناسه خبر : 114338

1400/08/30

تعداد بازدید : 27

اکرام ایتام و کودکان بی‌سرپرست یکی از وظایف بزرگ دینی و انسانی است
احسان و نیکوکاری و اکرام ایتام و کودکان بی‌سرپرست، یکی از وظایف بزرگ دینی و انسانی می‌باشد که پیشوایان دینی و امامان معصوم ما علیهم الصلاه و السلام اهتمام زیادی به آن داشته و همواره مؤمنان و شیعیان را توصیه به آن کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، متن پیام حضرت آیت الله صافی گلپایگانی به نشست دوره‌ای مجتمع آموزشی مهر علوی علیه السلام در مشهد مقدّس به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی علی بن موسی الرضا المرتضی الامام التقی النقی و حجتک علی من فوق الارض و من تحت الثری

سلام و تحیّات الهی بر بندگان صالح خداوند مهربان که به وصیت مولای متقیان امیر مومنان حضرت علی بن ابی طالب علیه افضل صلوات المصلّین عمل نموده که فرمود: "الله الله فی الایتام"

احسان و نیکوکاری و اکرام ایتام و کودکان بی‌سرپرست، یکی از وظایف بزرگ دینی و انسانی می‌باشد که پیشوایان دینی و امامان معصوم ما علیهم الصلاه و السلام اهتمام زیادی به آن داشته و همواره مومنان و شیعیان را توصیه به آن کرده‌اند.

امروز کودکان بی سرپرست جامعه ما، نیازهای فراوانی دارند که باید مومنین و افراد خیّر در جهت رفع آن همّت کنند؛ البته بدانید سرپرست و ولیّ همه این عزیزان، وجود مقدّس حضرت ولی عصر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند و اینها فرزندان آن حضرت می‌باشند.

آنچه مهم است این‌که سرپرستی این کودکان، نتایج بسیار مهمی برای افراد و جامعه خواهد داشت و در ساختن جامعه سالم و پر نشاط دینی، نقش بسزایی ایفا خواهد کرد.

اگر کسانی بتوانند در این امر مهم خدمت نمایند، علاوه بر اجر و پاداش بسیاری که در پیشگاه خداوند متعال دارند، آرامش و نشاط و لذّت معنوی را در زندگی خود مشاهده خواهند کرد.

این اقدام خداپسندانه را به همه کسانی که در این امر ارزشمند دینی و مذهبی و معنوی مساعدت می‌نمایند، تبریک عرض می‌کنم و از خداوند متعال مسالت دارم که این موسسه و خدمتگزاران عزیز آن، همواره تحت عنایات و توجهات خاصه حضرت بقیه الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء باشند؛ والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

۱۵ ربیع الثانی ۱۴۴۳

لطف الله صافی گلپایگانی