نماینده ولی فقیه در سپاه استان سمنان:

بسیج مختص یک ملت و یا یک محدوده جغرافیایی خاصی نیست

شناسه خبر : 114414

1400/09/01

تعداد بازدید : 22

بسیج مختص یک ملت و یا یک محدوده جغرافیایی خاصی نیست
نماینده ولی فقیه در سپاه استان سمنان، گفت: بسیج مختص یک ملت و یا یک محدوده جغرافیایی خاصی نیست. این بسیج بود که در هشت سال دفاع مقدس، با ایجاد انگیزه در رزمندگان، موجب شد تا دلیرانه مقابل دشمن بایستند و اجازه نفوذ به خاک کشورمان ندهند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام و المسلمین دیباجی، نماینده ولی فقیه در سپاه استان سمنان، در جمع اساتید و طلاب مدرسه علمیه عصمتیه سمنان، ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج مختص یک ملت و یا یک محدوده جغرافیایی خاصی نیست. این بسیج بود که در هشت سال دفاع مقدس باعث شد در رزمندگان انگیزه ایجاد کند تا دلیرانه مقابل دشمنان بایستند و اجازه ندهند به خاک کشورمان نفوذ کنند.

حجت الاسلام و المسلمین دیباجی بیان کرد: بسیج، حقیقت عشق به اسلام، عشق به شهید و شهادت و عشق به امام راحل(ره) را در دلها زنده می کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه استان سمنان اضافه کرد: اگر رشادت ها و فداکاری های بسیجیان نبود، کشور هرگز پیشرفت نمی کرد در طول تاریخ این بسیجیان بودند که درخشیدند تا کشور برای همیشه پیروز و استوار باشد.

وی افزود: دلیل آنکه شهدا ماندگار شدند، دو عامل بوده؛ عامل اول، نیت خدایی و انگیزه خدایی آنها و عامل دوم ولایتمداری آنان بود. اسلام بدون ولایت کامل نیست و دین هم بدون ولایت، تبیین و تفسیر نمی شود.

حجت الاسلام والمسلمین دیباجی تصریح کرد: اگر یک نظام ولایی بخواهد شکل بگیرد، مساله اصلی حضور مردم است، این مردم هستند که باید در صحنه باشند. یکی از خصلت های مورد توجه مسلمانان، این است که میل و خواسته امامشان را بر میل و خواسته خودشان مقدم می کنند. این رمز پیروزی اسلام و کشور است.