بانوان طلبه گلستانی بیش از 80 برنامه در هفته کتاب اجرا کردند

شناسه خبر : 114496

1400/09/01

تعداد بازدید : 40

بانوان طلبه گلستانی بیش از 80 برنامه در هفته کتاب اجرا کردند
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران گلستان اعلام کرد: در راستای گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی مدارس علمیه خواهران استان گلستان حدود 80 عنوان برنامه محوری برگزار کردند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم صدیقه بهرامی در جمع تعدادی از کارکنان مدیریت حوزه علمیه خواهران گلستان با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی و یادبود کتابدار مدرسه علمیه الزهرا(س) شهرستان مینودشت که به دلیل بیماری منحوس کرونا جان خود را از دست داد، بیان کرد: اهل مطالعه و کتاب در هر جامعه‌ای از هدف، با ارتقای سطح معلومات و اندیشه خود موجب نوشدن بسترهای علمی و معرفتی آن جامعه می‌شوند.

وی افزود: مطالعه و تتبع در منابع دینی و اعتقادی فارغ از تعابیر روزمره، برای همه طلاب رسالتی مهم به منظور ارتقای فرد و جامعه به سوی آن مقصد والا و متعالی در مسیر انسان شدن است.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران گلستان ادامه داد: در قدمی جلوتر، تعقل و تعمیق در آثار و مکتوبات بزرگان اندیشه در جهت فهم دینی مسائل و مباحث مربوط به زن، کودک و خانواده از وظایف تخصصی و ضروری طلاب خواهر است تا بیش از گذشته عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی و علمی خود را سیراب از ثقلین سازند و این مهم برآورده نخواهد شد مگر به اراده ما نه فقط در خواندن کتاب بلکه در به پا داشتن و اقامه کردن نهضت کتابخوانی و مطالعه.

خانم بهرامی در ادامه به فعالیت‌های حوزه علمیه خواهران گلستان اشاره و تشریح کرد: در راستای گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی، مدارس و حوزه علمیه خواهران استان گلستان با درک اهمیت مطالعه و آثار مهم و فراوان آن در میان خانواده‌ها و جامعه، ضمن با شکوه برگزارکردن برنامه‌های این هفته، بیش از 80 عنوان برنامه محوری برگزار کردند.

وی عنوان کرد: جدای از برنامه‌های معاونت پژوهش استان، بیش از 30 مورد نشست، میزگرد و برنامه‌های هم‌اندیشی علمی-پژوهشی، ده‌ها مورد دوره‌های مهارت‌افزایی بصورت حضوری و مجازی با عناوین مختلف، از جمله فعالیت‌های انجام شده در این هفته است.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران گلستان اضافه کرد: برگزاری همایش‌های بین استانی و نیز نمایشگاه‌های شهرستانی مشترک با سایر نهادها، کرسی‌های آزاداندیشی، بازدید از کتابخانه‌های استانی و شهرستانی، اجرای بیش از ده‌ها مورد تجلیل از کتابداران و کتابخوان‌های برتر و فعال، تولید محتوا با محوریت هفته کتاب و کتابخوانی و مطالب علمی-پژوهشی و معرفی کتابخانه‌های برجسته کشوری و انتشار در فضای مجازی، تهیه و تنظیم بروشور، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری اردوهای علمی را از دیگر برنامه‌های صورت گرفته از سوی حوزه علمیه خواهران این استان است.