خزعلی: سرمایه‌گذاری در حوزه زنان وخانواده باید هدفمند باشد

شناسه خبر : 114520

1400/09/01

تعداد بازدید : 17

خزعلی: سرمایه‌گذاری در حوزه زنان وخانواده باید هدفمند باشد
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، با بیان اینکه تحریف کارکردها و ارزش‌های وجودی زن سبب هلاکت و انحطاط جامعه می‌شود، افزود: امیدواریم مدیریت و سرمایه گذاری در حوزه زنان و خانواده هدفمند و با برنامه‌ریزی صحیح صورت پذیرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم دکتر انسیه خزعلی پس از دریافت حکم ریاست ستاد بزرگداشت مقام زن و روز مادر که با حضور همه اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و حضور مجازی ۲۸ نفر از روسای این شورا از سراسر کشور اعطا شد، ضمن اشاره به موضوع جنگ نرم تاکید کرد: امید که بتوان با همکاری نهادهای فرهنگی و دغدغه مند برنامه های مرتبط با این هفته را اجرا و در طول سال نیز جاری کنیم.

وی ادامه داد: همانگونه که جنگ سخت منبع مادی را تحت تاثیر قرار می دهد، جنگ نرم موجب از بین رفتن فرهنگ، هویت، ارزش ها و جایگزین شدن ضد ارزش بجای آنها می شود.

خانم خزعلی افزود: متاسفانه جنگ نرم موجب خدشه در نقش مادری و وظایف دینی زنان و دختران می شود. پس هر گامی که در جهت مقابله با آن نابجا برداشته شود یا سستی و تعللی صورت گیرد، موجب کمک به دشمن خواهد بود که با همه توان و امکانات خود وارد میدان شود، کما اینکه در حال حاضر همینطور است

وی تاکید کرد: یکی از وظایف و مسئولیت های بزرگ ما در این زمینه، توجه به خانواده و به طور ویژه توجه به نقش زنان و دختران است که هر چه در این حوزه سرمایه گذاری و برنامه ریزی صورت گیرد، تاثیر آن در نسل های آینده مشاهده خواهد شد.

خانم خزعلی ادامه داد: بنا به تعبیر زیبای بنیان گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) قرآن انسان ساز است و زن انسان ساز، پس هر زمان که تفسیر قرآن به انحراف کشیده شود، جامعه نیز به سوی انحراف و انحطاط خواهد رفت. هر زمان که زن و کارکردها و ارزش های وجودی زن تحریف شود، باید منتظر هلاکت و انحطاط جامعه بود. لذا امیدواریم مدیریت و سرمایه گذاری در حوزه زنان و خانواده هدفمند و با برنامه ریزی صحیح صورت پذیرد.

رییس ستاد بزرگداشت مقام زن و روز مادر تاکید کرد: اسلام برای زنان جامعه در همه زمینه ها برنامه دارد. ما نیز باید در هر موقعیت زمانی از آموزه های دینی بهره بریم و آن ها را بکار بندیم. البته هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر فرصت مغتنمی است که هم دستاوردهای انقلاب در این حوزه معرفی و تبیین شود و هم جهت گیری های دین مبین اسلام در راستای تعالی مقام زن بیان شود و زن الگوی فاطمی در این راستا معرفی شود. امیدواریم بتوانیم با همکاری دستگاه های اجرایی و ادارات کل امور بانوان استانداری های سراسر کشور برنامه ریزی مدون و دقیقی در این حوزه صورت گرفته و انجام پذیرد.

خانم خزعلی اظهار امیدواری کرد هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر شروع مبارکی باشد برای برنامه هایی که معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در دولت سیزدهم صدد تدوین آنهاست و ادامه داد: از جمله موضوعات و اولویت های این معاونت می توان به برنامه های مبتنی بر توانمندی زنان، اشتغالزایی وکارآفرینی، آسیب های حوزه زنان و خانواده از جمله طلاق و کاهش آمار ازدواج می توان اشاره کرد.  امید که بتوان با همکاری نهاد های فرهنگی و دغدغه مند برنامه های مرتبط با این هفته را اجرا و در طول سال نیز جاری کرد.

منبع: ایرنا