عضویت ۱۸۰۰ نفر در کتابخانه مدرسه علمیه الزهرا (س) بندرعباس

شناسه خبر : 114532

1400/09/01

تعداد بازدید : 10

عضویت ۱۸۰۰ نفر در کتابخانه مدرسه علمیه الزهرا (س) بندرعباس
کتابخانه مدرسه علمیه الزهرا (س) بندرعباس بیش از ۱۸۰۰ عضو دارد که هزار نفر از آنان عضو فعال هستند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم نینا عباسلو به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی بیان کرد: کتابخانه الزهرا(سلام الله علیها) بندرعباس با مساحت ۵۶۰ متر مربع از سال ۱۳۷۹ فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی اظهار کرد: از سال ۱۳۸۲ کتاب های این کتابخانه به صورت دیوئی ثبت شد و در سال ۱۳۹۲ به دلیل تغییر روش ثبت کتاب‌ها به روش کنگره (سیستم مهم طبقه‌بندی و سازماندهی منابع کتابخانه‌ای)، مجدد شروع به ثبت کتاب ها در سامانه کتابداری به روش کنگره کرد.

خانم عباسلو ادامه داد: در حال حاضر چهل هزار نسخه کتاب درکتابخانه الزهرا(سلام الله علیها) موجود است، که ۳۴ هزار نسخه از آن ثبت دفتر و سیستم شده است.

مسئول کتابخانه مدرسه علمیه الزهرا(س) بندرعباس اظهار کرد: تعداد اعضای کتابخانه الزهرا(سلام الله علیها) ۱۸۰۰ نفر از طلاب و غیر طلاب هستند که از این تعداد هزار نفر عضو فعال هستند.

خانم عباسلو با اشاره به اینکه کتابخانه مدرسه علمیه الزهرا(س) بندرعباس در سال ۹۸ موفق به کسب رتبه اول کشوری شد، خاطرنشان کرد: این کتابخانه دارای سالن مطالعه و کتابخانه دیجیتال به صورت مجزاست که در آن نرم افزارهای جامع تفاسیر نور، جامع الاحادیث و نهج‌البلاغه وجود دارد.