کتاب «خانواده» از مجموعه موسوعه معارف شیعه روانه بازار نشر شد

شناسه خبر : 121087

1400/12/24

تعداد بازدید : 228

کتاب «خانواده» از مجموعه موسوعه معارف شیعه روانه بازار نشر شد
کتاب «خانواده» از مجموعه موسوعه معارف شیعه البیان توسط انتشارات معارف اهل بیت الطاهرین به قلم محمدرضا زیبایی نژاد چاپ و روانه بازار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، کتاب «خانواده» از مجموعه موسوعه معارف شیعه البیان توسط انتشارات معارف اهل بیت الطاهرین به قلم محمدرضا زیبایی نژاد چاپ و روانه بازار شد.

این کتاب گزارشی از متون اسلامی، بر اساس قرائت اهل بیت علیهم السلام در موضوع خانواده، به مخاطب ارائه می‌نماید. در این نگاه خانواده، گرامی‌ترین بنای اجتماعی است که بر اساس مودّت و رحمت بنا می‌شود.

در طراحی حکیمانۀ خلقت، زن و مرد با ویژگی‌های تکوینی متمایز آفریده شده و زمینۀ تمایل به یک‌دیگر در آن‌ها نهادینه شده است (مکملیت هستی شناختی). این تمایزات تکوینی زمینه را برای کارکردهای مختلف، اما هماهنگ و هم‌افزای آن دو، در خانه و اجتماع فراهم می‌آورد (مکملیت کارکردی).

در عین حال استحکام و شکوفایی خانواده به آن است که نظام‌های تربیتی رسمی و غیررسمی، همسو با ویژگی‌های تکوینی و کارکردی زن و مرد، متربیان را با الگوی تناسب جنسیتی پرورش دهند. رویکرد برابری جنسیتی، علی‌رغم ظاهر زیبای آن، رویکردی ضد خانواده دارد و ناقوس فروپاشی خانواده است.