31 خرداد؛ آخرین مهلت ثبت نام در حوزه های علمیه خواهران

شناسه خبر : 121307

1401/03/18

تعداد بازدید : 1526

31 خرداد؛ آخرین مهلت ثبت نام در حوزه های علمیه خواهران
ثبت نام حوزه های علمیه خواهران در سال تحصیلی جدید و در مقاطع تحصیلی عمومی و تکمیلی از تاریخ 15 فروردین ماه آغاز شده و تا پایان خردادماه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، ثبت نام حوزه های علمیه خواهران در سال تحصیلی 1402-1401 از تاریخ 15 فروردین ماه در سراسر کشور و در مقاطع عمومی و تکمیلی آغاز شده است.

علاقه مندان می توانند جهت دریافت دفترچه راهنمای پذیرش، فهرست مدارس علمیه و نام نویسی به پایگاه اطلاع رسانی مرکز مدیریت حوزه های خواهران به آدرسpaziresh.whc.ir  در بازه زمانی تعیین شده مراجعه کنند.

پذیرش مقطع عمومی (سطح دو/کارشناسی) به شیوه حضوری تمام وقت از میان دارندگان مدرک ديپلم يا بالاتر، همچنین دارندگان مدرك اتمام پايه نهم دوره اول متوسطه انجام می شود.

پذیرش مقطع عالی (سطح سه/کارشناسی ارشد) با 3 شیوه حضوری، نیمه حضوری و غیر حضوری در 151 رشته محل با 14رشته تحصیلی تفسير و علوم‌ قرآنی، فقه ‌و اصول، تاريخ اسلام، کلام اسلامی، کلام با گرایش های امامت، مهدویت، فلسفه‌ اسلامي، مدرسی ادبیات عربی، اخلاق و تربیت اسلامی، مطالعات اسلامی زنان، مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی، تربیت دینی کودک و نوجوان، علوم و معارف حديث شيعه و مدیریت آموزشی انجام می­شود.

همچنین پذیرش مقطع تخصصی (سطح چهار/دکتری) به صورت شیوه حضوری تمام وقت در 34 رشته محل، با 5 رشته تحصیلی تفسیر تطبیقی، فقه خانواده، حکمت متعالیه، کلام اسلامی و علوم و معارف قرآن صورت می گیرد.

شایان ذکر است، مهلت نام نویسی حوزه های علمیه خواهران در کلیه مقاطع تحصیلی از 15 فروردین ماه تا 31 خردادماه است و در کلیه مقاطع عمومی و تکمیلی سنجش داوطلبان از طریق آزمون ورودی و مصاحبه علمی انجام می شود.

قابل توجه داوطلبان محترم:

* مطالعه دقیق مندرجات دفترچه راهنمای پذیرش قبل از ثبت نام به تمامی داوطلبان توصیه می شود.

* قبل از خرید کارت ثبت نام با مراجعه به فهرست مدارس علميه دارای پذیرش از وجود دوره و رشته مورد نظر در مدرسه علميه محل سكونت خود اطلاع يابيد.

* خرید کارت ثبت نام به صورت اینترنتی امکانپذیر است.

* جهت ثبت نام يا ويرايش اطلاعات از مرورگر فايرفاكس استفاده کنید. دريافت مرورگر فايرفاكس


.......................... مراحل ثبت نام ..........................

مــرحــلـه اول:  دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای پذیرش

مـرحــلـه دوم: دریافت فهرست مدارس

مرحـله سـوم: خرید کارت ثبت نام

مرحله چهارم :ثبت نام/ویرایش اطلاعات