آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

برای گسترش اسلام از فضای مجازی استفاده کنید

شناسه خبر : 121648

1401/01/25

تعداد بازدید : 86

برای گسترش اسلام از فضای مجازی استفاده کنید
حضرت آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کردند: سپاه با کمک صدا و سیما، مراکز حوزوی و دانشگاهی به اوضاع فرهنگی استان سامان دهد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار فرمانده سپاه استان قم، گفتند: مسائل فرهنگی در شرایط فعلی دارای اهمیت زیادی است و اگر اقدام مؤثری نشود در آینده بدتر هم خواهد شد. مسئله فضای مجازی، حجاب، مواد مخدر و دیگر مسائل فرهنگی باید با برنامه ریزی کامل بررسی و اصلاح گردد.

معظم له با اشاره بر اهمیت تعلیم و تبلیغ اسلام تاکید کردند: بایستی از تمام ابزارها و وسایل، خصوصا از وسایل رسانه‌ای و ارتباطی استفاده کرد تا از طریق فضای مجازی اسلام را گسترش داد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کردند: سپاه با کمک صدا و سیما، مراکز حوزوی و دانشگاهی به اوضاع فرهنگی استان سامان دهد.

در ابتدای این دیدار نیز سردار محمدرضا موحد فرمانده سپاه استان قم ضمن ارائه گزارشی از اقدامات قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹ دی که دبیری آن را برعهده دارد،سپاه قم را در برطرف کردن مشکلات فرهنگی استان قم دغدغه‌مند خواند.

دیبر قرارگاه فرهنگی اجتماعی 19 دی قم ضمن تشریح فعالیت‌های انجام شده گفت: 75 مرکز با نام خانه سبز با کمک طلاب سازمان تبلیغات در محلات قم به منظور مشاوره به خانواده ها در حوزه‌های تربیتی، اخلاقی، ازدواج و اختلافات زناشوئی تشکیل شده است که از بین این مراکز چهار مرکز جزو مراکز اصلی ما هستند که به مشکلاتی حاد خانواده‌ها مشاوره و راهنمایی می‌دهد.

وی افزود: همچنین برای مقابله با معظل اعتیاد در 20 محله خانه اعتماد ایجاد شده است که در آنها کارگاه‌های ترک اعتیاد و مشاوره‌ها فردی و جمعی برای رهایی از معظل اعتیاد ارائه می‌شود و در کنار این اقدام, یک کمپ 100 نفره ترک اعتیاد احداث شده است که در حال توسعه فضا و ظرفیت آن به 500نفر هستیم. که در آن علاوه بر ترک افراد معتاد به روش های تربیتی اسلامی به آنها در مدت 3 تا 6 ماه حرفه و فعالیتی آموزش داده می‌شود که در همین مدت حضور در کمپ هم برای خود و خانواده‌های عزیزشان درآمدزایی مختصری دارند.