نماینده ولی فقیه در سپاه مشگین‌شهر اردبیل:

جهاد تبیین در مقابل جنگ هیبریدی مهم‌ترین رسالت دستگاه‌های تبلیغی است

شناسه خبر : 122137

1401/02/10

تعداد بازدید : 146

جهاد تبیین در مقابل جنگ هیبریدی مهم‌ترین رسالت دستگاه‌های تبلیغی است
نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه مشگین‌شهر، با تاکید بر نقش نهادهای فرهنگی در مقابل جنگ نرم دشمن اظهار کرد: جهاد تبیین در مقابل جنگ هیبریدی، مهم‌ترین رسالت دستگاه‌های تبلیغی است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عابدی در نشست سیاسی مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر گفت: دشمن پس از دوره جنگ سرد، نبرد هیبریدی علیه ایران راه انداخته است و ابهام و چند‌بعدی بودن این‌ جنگ‌ها مهم‌ترین ویژگی‌های آن است.

وی افزود: ابزار و ابعاد مورد استفاده در جنگ هیبریدی نامحدود است و دشمن از تمام گزینه‌های نظامی، سیاسی، فرهنگی و رسانه‌ای در این نبرد استفاده می‌کند.

کارشناس مسائل دینی و سیاسی با بیان اینکه جنگ سایبری مولفه‌ اساسی نبردهای هیبریدی است، اذعان داشت: در روش نوین جنگی استفاده از بستر رسانه و ایجاد نقش‌های مطلوب از دشمن و تصاویر ناموجه از نیروهای انقلابی در اذهان عمومی سلاح کارآمد غرب است.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه مشگین‌شهر تضعیف نظام جمهوری اسلامی را هدف دشمن از جنگ هیبریدی دانست و تصریح کرد: دشمن از ابتدای انقلاب اسلامی به‌دنبال محدودسازی و تضعیف انقلاب و تغییر نظام در ایران جهت نهادینه‌ساختن سیاست خود بوده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عابدی با تاکید بر اهمیت جهاد تبیین، گفت: برای مقابله با روش نوین جنگی باید تمام دستگاه‌های اجرایی جامعه به میدان کارزار بیایند و بدیهی است درحوزه تبیین مهم‌ترین نقش متوجه دستگاه‌های تبلیغی است.