راهپیمایی روز جهانی قدس در ساوه

شناسه خبر : 122175

1401/02/10

تعداد بازدید : 77

راهپیمایی روز جهانی قدس در ساوه
کادر، اساتید و طلاب موسسه آموزش عالی حوزوی ریحانه الرسول(س) همراه با مردم مومن شهر ساوه، با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، یک‌بار دیگر خشم و انزجار خود را از اسرائیل غاصب فریاد زدند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ۱۴۴۳؛ کادر، اساتید و طلاب موسسه آموزش عالی حوزوی ریحانه الرسول سلام الله علیها ساوه در راهپیمایی روز قدس از مسیر میدان غدیر به سمت مصلی امام علی علیه السلام حضور به هم رسانده و انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین را اعلام نموده و در مراسم با شکوه نماز جمعه شرکت کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سبزی، سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه با مطرح نمودن "چرا روز قدس؟" گفت: روز قدس مبنای قرآنی و دینی دارد و شدیدترین دشمنان مومنین در قرآن کریم، یهودیان معرفی شده است و قساوت و توحش، کشتن انبیا و پیغمبران، دروغ و افترا و تحریف، مکر و خدعه، پیمان‌شکنی و خیانت و فساد اخلاقی از ویژگی‌های بارز قوم یهود است.

وی در ادامه تصریح کرد: اسرائیل روی گسل فروپاشی قرار گرفته است و وعده الهی در حال تحقق است و موازنه قدرت فرق کرده است. اگر زمانی آمریکا و اسرائیل تصمیم‌گیر منطقه بوده اند، امروز جمهوری اسلامی ایران تصمیم‌گیر منطقه است و دولت و مجلس انقلابی به حول قوه الهی تمام تلاش خود را برای گشایش امور و برطرف شدن مشکلات و گرفتاری ها انجام خواهد داد.

امام جمعه ساوه نیز ضمن سفارش به تقوا، خطبه اول خود را با بخشی از خطبه 196نهج البلاغه آغاز کرده و افزود: امام علی(ع) در این بخش می فرماید: ای بندگان خدا هم اکنون به گوش باشید و اعمال صالح انجام دهید در حالیکه زبانها آزاد، بدنها سالم، اعضا و جوارج نرم و آماده، میدان عمل وسیع و فرصت باقی است، پیش از آنکه این فرصتها را از دست بدهید و مرگ فرا رسد، نزول مرگ را حق شمارید و در انتظار آن (در آینده دور دست ) نباشید و به همگان هشدار می دهد پیش از آنکه دوران پیری و فرسودگی فرا رسد، زبانها کند شود، بدنها بیمار، اعضاء خشک و میدان تنگ و مجال کوتاه، از فرصت ها استفاده کنید و مرگ را در دور دست نبینید.

خطیب جمعه ساوه در خطبه دوم نماز، سفارش به تقوا را با قسمتی از خطبه حضرت رسول اکرم(ص) آغاز کرده و افزود: ای مردم درهای بهشت در این ماه باز است، از خدا مسئلت کنید آنرا به روی شما نبندد، کلیدهای آسمان ها و زمین به دست خداست(له مقالید السموات و الارض-زمرآیه63)، این کلید هم مفتاح است که در خوبی را باز می کند و هم مغلاق است که در بدی را به روی انسان می بندد، اما آنچه دست خداست، مفتاح است نه مغلاق. بستن رحمت به روی انسان، کار خود انسان است، و الا خدا فقط در رحمت را باز می کند.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمی ضمن تقدیر و تشکر از حضور گرم مردم در راهپیمائی روز قدس اظهار داشت: روز قدس روز جهانی است، روزی نیست که فقط به قدس اختصاص داشته باشد، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است که این میراث ماندگار دستاوردهای عظیمی از جمله گسترش نفرت عمومی مردم جهان از اسرائیل و آمریکای جنایتکار و همدردی جهانی با مردم مظلوم فلسطین و تغییر شکل گیری خیزش ها و جنبش های کشورهای اسلامی و گسترش فرهنگ جهادی و شهادت طلبی در بین جوانان کشورهای اسلامی را در پی داشته است.