آغاز فراخوان نهمین جشنواره استانی علامه حلی حوزه علمیه قم

شناسه خبر : 122200

1401/02/11

تعداد بازدید : 65

آغاز فراخوان نهمین جشنواره استانی علامه حلی حوزه علمیه قم
فراخوان نهمین جشنواره استانی علامه حلی حوزه علمیه قم ویژه خواهران و برادران طلبه زیر ۳۵ سال اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمه خواهران، فراخوان نهمین جشنواره استانی علامه حلی حوزه علمیه قم (چهاردهمین جشنواره کشوری) ویژه خواهران و برادران طلبه زیر ۳۵ سال استان قم اعلام شد.

بانوان طلبه با حداکثر سن ۳۵ سال تا پایان روز شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ فرصت دارند در این جشنواره شرکت کنند.

بخش ویژه جشنواره چهاردهم به مناسبت یکصدمین سالگرد بازتأسیس حوزه‌های علمیه به کلان‌موضوع «دستاوردهای دانشی و عملکردی حوزه علمیه قم» اختصاص یافته است.

آثار ثبت‌نام شده توسط طلاب خواهر و برادر هر استان، ابتدا در دبیرخانه‌های مدرسه‌ای جشنواره در هر دو مرکز بررسی شده و سپس، آثار برتر هر مدرسه ضمن تجلیل در همان مدرسه، جهت رقابت استانی به دبیرخانه‌های جشنواره در مراکز استان‌ها ارسال می‌شود.

آثار برگزیده مرحله استانی نیز ضمن تجلیل در مراسم اختتامیه جشنواره در همان استان، جهت رقابت کشوری به دبیرخانه مرکزی جشنواره در قم ارسال می‌شوند.

همچنین آثار علمی باید با محتوای پژوهش، تألیف، تصحیح و ترجمه و در قالب مقاله، کتاب، تحقیق پایانی و پایان‌نامه باشد و حداکثر سن عمومی شرکت‌کنندگان در سیزدهمین جشنواره علامه حلی (ره)، ۳۵ سال (متولدین اول فروردین ۱۳۶۵ و بعد از آن) است.

گروه‌های علمی پژوهش، در این دوره از جشنواره عبارتند از: تفسیر و علوم قرآنی، علوم حدیث و درایه، کلام، اخلاق و تربیت، فقه و حقوق اسلامی، فلسفه و منطق، اصول فقه، تاریخ اسلام و تشیع، ادبیات، علوم انسانی (مرتبط با حوزه دین).

علاقه مندان جهت ثبت نام در این جشنواره می توانند به سامانهhttp://research.whc.ir مراجعه کنند.

مشاهده ریزموضوعات بخش ویژه چهاردهمین جشنواره علامه حلی(ره)