در پیامی به مناسبت روز معلم صورت گرفت؛

پیام تبریک سرپرست حوزه‌های علمیه خواهران به اساتید و معلمان میهن اسلامی

شناسه خبر : 122278

1401/02/12

تعداد بازدید : 208

پیام تبریک سرپرست حوزه‌های علمیه خواهران به اساتید و معلمان میهن اسلامی
سرپرست حوزه‌های علمیه خواهران در پیامی 12 اردیبهشت ماه روز معلم را به تمام اساتید و معلمان میهن اسلامی تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی فاضل به مناسبت دوازدهم اردیبهشت ماه «روز معلم»، پیام تبریکی صادر کرد که متن آن به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«لَقَد مَنَّ اللَّهُ عَلَى المُؤمِنينَ إِذ بَعَثَ فيهِم رَسولًا مِن أَنفُسِهِم يَتلو عَلَيهِم آياتِهِ وَيُزَكّيهِم وَيُعَلِّمُهُمُ الكِتابَ وَالحِكمَةَ وَإِن كانوا مِن قَبلُ لَفي ضَلالٍ مُبينٍ» سوره مبارکه آل عمران آیه ۱۶۴

 امام (رضوان‌الله‌علیه) فرمودند «معلّمی شغل انبیا است»؛ این فقط یک شعار دل‌خوش‌کن نیست؛ این یک حقیقت قرآنی است. مقام معظم رهبری مدظله العالی

دوازدهم اردیبهشت ماه هر سال، فرصت مغتنمی است تا ضمن تجدید یاد و خاطره استاد فرزانه، شهید آیت‌الله مرتضی مطهری رحمت الله علیه، آن معلم بزرگ مکتب انقلاب اسلامی، ستایشگر اساتید و آموزگاران عزیزی باشیم که با ایمان، اخلاص و سخت‌کوشی و مجاهدت علم نافع را در اختیار فرزندان جامعه قرار می دهند و آدمی را از ظلمات جهل به نور دانایی راهنما هستند.

قطعا سازندگی و تربیت، رشد و عزت، اقتدار علمی و پیشرفت کشور مرهون تلاش و مجاهدت خالصانه اساتید و معلمان گرانقدر بوده و به بار نشستن قله های رفیع افتخارآفرین علمی ـ پژوهشی و رسیدن به الگوهای دانش بنیان دستاورد عظیم این حرکت ارزشمند معلمان خواهد بود.

از این جهت تلاش های صادقانه اساتید و معلمان عزیز بر بال فرشتگان نشسته و رضوان و برکات الهی را در جامعه اسلامی نازل می کند.

حوزه های علمیه خواهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری رحمت الله علیه، روز معلم را به تمام اساتید و معلمان میهن اسلامی تبریک و تهنیت می‌گوید و از درگاه ایزد منان بهترین‌ها را برای این عزیزان مسئلت می‌کند.

مجتبی فاضل

سرپرست حوزه های علمیه خواهران