نماینده ولی فقیه در گلستان:

شهادت استاد مطهری(ره) امضای الهی بر تفکرات و آثارش بود

شناسه خبر : 122369

1401/02/19

تعداد بازدید : 67

شهادت استاد مطهری(ره) امضای الهی بر تفکرات و آثارش بود
نماینده ولی فقیه در استان گلستان، آرمان همه انبیاء و اولیای الهی را شهادت در راه خدا برشمرد و اظهار کرد: شهادت استاد مطهری، امضای الهی بر تفکرات و آثارش بود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار اساتید و کارکنان مدرسه علمیه عالی الزهرا‌(سلام‌الله‌علیها) شهرستان گرگان، با گرامیداشت یاد و خاطره‌ استاد شهید مرتضی مطهری و هفته معلم، شهید مطهری را بزرگ مردی معرفی کرد که در کنار علم‌آموزی، به پرورش شخصیت خود پرداخت.

وی، هدف اصلی شهید مطهری را معرفی و تبیین اسلام و مکتب اهل بیت‌‌‌(علیهم‌السلام) با بهترین بیان و زبان روز  و بصورت منطقی و تحلیلی به جهان دانست و ادامه داد: ایشان با تمام وجود در کلاس حاضر می‌شدو از نظر علمی تا مسأله‌ای برایش حل نمی‌شد، آن را مطرح نمی‌کرد، تا زمانی که آگاهی کامل و اشراف تام بر آن موضوع نمی یافت به تدریس، بحث و درس پیرامون آن نمی‌پرداخت.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان، آرمان همه انبیاء و اولیای الهی را شهادت در راه خدا برشمرد و اظهار کرد: شهادت استاد مطهری، امضای الهی بر تفکرات و آثارش بود که به احترام این مرد بزرگ، 12 اردیبهشت روز معلم نامگذاری شد و در این ایام از مقام شامخ معلمان و اساتید تجلیل به عمل می‌آید.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به این مطلب که «امتیاز انسان به علم اوست» خاطرنشان کرد: علم زمانی مفید است که دل انسان را به نور محبت و عشق خداوند روشن کند، وظیفه یک معلم نیزفقط تدریس علم برای شاگردانش نیست بلکه باید همراه با علم آموزی به انسان‌سازی بپردازد.

وی اضافه کرد: متاسفانه در جهان امروز به علم با توجه به معنای روایی آن نگاه نمی شود بلکه تنها برای رمز‌گشایی زندگی انسان از آن استفاده می شود، البته از این جهت نیز درست است اما اینکه فقط علم را برای رفع مشکلات پرده‌برداری کنیم، درست نیست.

نماینده مردم گلستان در خبرگان رهبری توضیح داد: نگاه اسلام و قرآن هم به علم چنین است اما وقتی این پرده کنار زده شده و رمز و راز خلقت برای بشر گشوده می‌شود، ارزش علم به رمزگشایی اسرار خلقتی است که خالق آن خدای متعال است.

آیت الله نورمفیدی تاکید کرد: زمانی یک معلم مشمول تجلیل و دعای پیامبر اکرم‌(صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) قرار می‌گیرد که هدف اصلی و اساسی او، مسئله مهم انسان‌سازی است، بطوری که بتواند ایمان، اعتقاد، اخلاق و رفتار خوب را به دانش‌آموزان منتقل کند، چنانچه این مهم از اهداف عالیه اسلام و بعثت انبیاء است.

وی با بیان اینکه «علم به عنوان راهنمای خوب موجب تقرب به خداوند شده و جهل انسان را از خدا دور می کند»، افزود: علم به انسان دانایی، شخصیت و هویت می بخشد؛ لذا این امر مهم، باید از مؤلفه های اصلی معلمان در علم آموزی به شاگردان باشد.

امام جمعه گرگان؛ خطاب به حاضرین، آنان را راهنمایان طریق الی الله خواند و گفت: خداوند را شاکرم هدفی که در تاسیس حوزه علمیه خواهران داشتیم، به ثمر نشسته و در حال ثمردهی است که آثار و برکات آن در سطح استان و کشور قابل مشاهده است.

آیت الله نورمفیدی در پایان با قدردانی از زحمات خالصانه مسئولان و اساتید این مجموعه حوزوی افزود: با خداوند عهد و پیمان ببندید، آنچه در توان دارید برای هرچه بهتر انجام دادن اعمال صالح و وظایف خود صرف کرده و از خداوند برای ادامه راه مدد بجویید.