مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

نهادهای فرهنگی زمینه را برای فعالیت‌های اجتماعی بانوان طلبه فراهم کنند

شناسه خبر : 122435

1401/02/20

تعداد بازدید : 71

نهادهای فرهنگی زمینه را برای فعالیت‌های اجتماعی بانوان طلبه فراهم کنند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با اشاره به مأموریت اصلی حوزه‌های علمیه خواهران در تربیت بانوان کارآمد و بصیر در عرصه فعالیت‌های اجتماعی گفت: زمینه‌سازی برای ورود بانوان طلبه به عرصه فعالیت‌های اجتماعی، بر عهده نهادهای فرهنگی است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم افسانه جهانی در نشست با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل بیان داشت: تلاش ما بر این است که تعامل‌ هدفمندی با سازمان تبلیغات استان داشته باشیم تا بتوانیم برای حل معضلات فرهنگی - اجتماعی جامعه گام‌های موثری برداریم.

وی افزود: سیاست و هدف اصلی حوزه علمیه خواهران، آموزش و تربیت طلاب توانمند و کارآمد است، بنابراین بهره‌گیری از ظرفیت بانوان طلبه و واردکردن آنها به عرصه فعالیت‌های اجتماعی بر عهده نهادهای فرهنگی است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل اظهار داشت: اگر چنانچه سازمان تبلیغات برای مبلغان خواهر برنامه‌ها و دوره‌های ارتقایی متنوع با موضوع‌های مختلف داشته باشد، به‌طور قطع توانمندی این عزیزان تقویت شده و به راحتی پاسخگوی نیازهای جامعه خواهند بود.

خانم جهانی گفت: در راستای عملیاتی‌کردن منویات رهبر معظم انقلاب، ورود تخصصی در عرصه جهاد تبیین یکی از رسالت های مهم نهادهای فرهنگی است و برای تحقق این امر تشکیل کارگروه پژوهشی با مشارکت حوزه علمیه و سازمان تبلیغات ضروری به نظر می‌رسد.