امام جمعه گرمسار در آیین نکوداشت روز معلم:

ارزش زحمات استادان حوزه قابل جبران نیست

شناسه خبر : 122467

1401/02/21

تعداد بازدید : 71

ارزش زحمات استادان حوزه قابل جبران نیست
امام جمعه گرمسار در مراسم نکوداشت روز معلم گفت: اساتید حوزه از روی عشق و علاقه و برای خدمت به طلاب به تدریس می پردازند و ارزش زحمات آن به گونه ای نیست که بتوان برای آن رقمی تعیین کرد و یا جبران نمود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، مراسم تکریم اساتید مدرسه علمیه فاطمیه گرمسار و شعبه ایوانکی، با حضور امام جمعه شهرستان گرمسار حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی رضا آرامی در سالن اجتماعات این مدرسه علمیه برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین آرامی ضمن تبریک روز معلم، از اساتید مخلص حوزه قدردانی کرد و گفت: استادی که به تدریس می پردازند، قید بسیاری از برنامه ها و تفریحات خود اعم از مهمانی ها، برنامه های خانوادگی و... را می زند. اساتید با جان و دل درس می دهند بدون چشم داشتی، خصوصا در حوزه ها که از روی عشق و علاقه و برای خدمت است و ارزش آن به گونه ای نیست که بتوان برای آن رقمی تعیین کرد و یا جبران نمود.

امام جمعه شهرستان گرمسار افزود: در حوزه ها، علوم دینی و الهی آموزش داده می شود. اصل علم، همین جاست و این از ویژگی حوزه است که از طرفی علوم با ارزش الهی در آن تدریس می شود و از طرف دیگر معنویت و اخلاص خاصی در آن حاکم است که موجب نورانیت می شود.

وی در توصیف ارزش نقش هدایت گری و تعلیم اساتید بیان داشت: معلمی شغل انبیاست و ارزش هدایت گری استاد تا آنجاست که در تعالیم دینی بیان شده: اگر یک نفر را هدایت کنی با ارزش تر از هرآنچیزی است که آفتاب بر آن بتابد. تعلیم و تربیت یک استاد خودساخته می تواند صدها مجاهد و شهید تحویل جامعه بدهد و امیدواریم خدایتعالی، لیاقت حضور در حوزه ها را از ما نگیرد.

وی خطاب به طلاب با تاکید بر سنت دیرینه حوزه ها در احترام و تواضع فوق العاده طلاب در برابر استاد، خاطرنشان کرد: جایگاه استاد آنقدر مقدس است که باید رابطه شاگرد و استاد در اوج تواضع و ادب باشد که از سنت های اصیل و قدیمی حوزه هاست که متاسفانه کمرنگ شده است و نیاز است بیش از پیش به آن اهتمام شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین آرامی شرط دریافت نورانیت حقیقی علمی را رعایت همین آداب طلبگی و تواضع در برابر استاد دانست و اظهار داشت: اگر چنین بود  و این آداب رعایت شد انسان شایستگی «أَلْعِلْمُ نُورٌ یقْذِفُهُ اللّه فِی قَلْبِ مَنْ یشآء» را پیدا می کند نور علم در دل انسان جای می گیرد.

در ادامه این مراسم مدیر مدرسه علمیه فاطمیه گرمسار، خانم فریدون ضمن تقدیر و تشکر از اساتید، تقارن روز معلم با شهادت شهید مطهری را باعث افتخار دانست و تاکید کرد: از ویژگی های بارز شهید مطهری که ایشان را به این درجه والا رساند ارتباط قوی با خدا بود، بنابراین علم همراه با تقوا موجب صعود است و بدون آن منجر به سقوط انسان خواهد شد.

وی افزود: همه اساتید با عشق در حوزه کار می کنند با وجود حقوق های بسیار ناچیز که اگر به خاطر خدا نباشد معنای دیگری نمی توان برای آن یافت.

در پایان این مراسم با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از اساتید مدرسه علمیه فاطمیه گرمسار و شعبه ایوانکی و همچنین مدیر و مربیان مهد کودک و پیش دبستانی طوبی تقدیر شد.