تفاهم نامه همکاری بین حوزه علمیه خواهران مازندران و ستاد بازسازی عتبات عالیات استان امضاء شد

شناسه خبر : 122523

1401/02/22

تعداد بازدید : 96

تفاهم نامه همکاری بین حوزه علمیه خواهران مازندران و ستاد بازسازی عتبات عالیات استان امضاء شد
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران مازندران گفت: تفاهم نامه همکاری بین حوزه علمیه خواهران مازندران و ستاد بازسازی عتبات عالیات استان امضاء شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم مهری رستمی، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران مازندران در گفتگویی اظهار داشت: تفاهم نامه همکاری فرهنگی و خدمات رسانی ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران و مدیریت حوزه علمیه خواهران استان، در راستای اوامر و منویات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت و ضرورت بازسازی اعتاب مقدسه و مشارکت خیرخواهانه دوستداران و محبان اهل بیت(علیهم السلام) در این راه معنوی و خداپسندانه امضا شد.

وی تصریح کرد: این تفاهم نامه به منظور بهرمندی از ظرفیت حوزه علمیه خواهران در جهت بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه، منعقد شد که بر اساس آن مقرر شد حوزه علیمه خواهران استان (اساتید و طلاب) در امر بازسازی این اماکن متبرک مشارکت داشته باشد و نذورات نقدی و غیرنقدی از اساتید و طلاب جهت بازسازی و توسعه حرم های مطهر ائمه معصومین(علیهم السلام) را جمع آوری کنند.

وی ادامه داد: طبق تفاهم نامه ای که به امضا طرفین رسید، مقرر شد از ظرفیت فضای فرهنگی حوزه علمیه خواهران در امر تبلیغات و امور فرهنگی بازسازی عتبات و از ظرفیت سخنوری و امورات فرهنگی حوزه علمیه خواهران در جهت تبلیغ و پاسخ به شبهات موجود در امر بازسازی عتبات استفاده شود. 

خانم رستمی خاطرنشان کرد: در این تفاهم نامه مقرر شد که بستر مناسبی جهت مشارکت اقشار جامعه در استفاده از طرح بنای نور ستاد بازسازی ایجاد بشود و برگزاری مراسم نذر فرهنگی پرچم امام حسین(علیه السلام) در حوزه و احیای سنت پرچم گردانی در دیار علویان جهت توسعه و تعمیق و تقویت فرهنگ اهل بیت (علیم السلام) در بین طلاب حوزه انجام بگیرد.

وی تاکید کرد: تامین هزینه احداث حداقل یک متر مربع از صحن مبارک حضرت زهرا (سلام الله علیها) در نجف اشرف به مبلغ 30 میلیون ریال است که توسط هر یک از مدارس علمیه خواهران در سراسر استان پرداخت می شود.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران مازندران در مورد تعهدات ستاد بازسازی استان گفت: حکم مسئولیت برای نمایندگان مدارس حوزه علمیه خواهران صادر و شماره حساب ستاد بازسازی عتبات عالیات به کلیه مدارس حوزه علمیه خواهران اعلام خواهد شد.

وی اذعان کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خلاصه ای از عملکرد خود را به حوزه علمیه خواهران استان ارائه و زمینه استفاده از تسهیلات و قرض الحسنه بانک رسالت برای طلاب و اساتید حوزه در اجرای طرح بنای نور را فراهم خواهد کرد.